23 Ekim Masterchef bugün kim elendi? kim yazıldı? kim gitti?

/ 23 Ekim 2018 / / yorumsuz
23 Ekim Masterchef bugün kim elendi? kim yazıldı? kim gitti?

23 Ekim Masterchef bugün kim elendi sorusunun cevabı için bugünkü master şef başladı.  Dünkü yarışmada Şef Hazer Amani yarışmacılarıa görev olarak Karadeniz yemekleri yapmalarını vermişti. Karadeniz yemekleri menüsü Karalahana Çorbası, Üzümlü Nokuş, Muhlama, Mısır Ekmeği, Turşu Kavurma, Laz Böreği, Hamsili Pilav olarak verilmişti. Oldukça rekabetli geçen yarışta Kırmızı takım kazandı. Mavi takım arasında yapılan oylama neticesinde Masterchef Hakan ve Masterchef Doruk 4 oy alarak eleme potası oluştu.

Masterchef bugün kim elendi

Şuanki eleme potasında MasterChef Hakan ve MasterChef Doruk var.  Bugün kaybeden takımdan 2 kişi daha eleme potasında olacak.  23 Ekim eleme potasında kim var? kim yazıldı? Bugünkü yarışma Haliç Tersanesinde yapılıyor.  Bildiğiniz gibi 2. oyunlar dış mekan çekimleri oluyor. Şef Hazer Armani, Şef Somer Sivrioğlu ve Şef Mehmet Yalçınkaya yarışmacılara güzel bir menü hazırladıklarını dile getirdi.  Takım yarışmacılarının hazırlaması gereken menü şu şekilde; Ezogelin Çorbası, Kapakaltı, Sebzeli Bulgur Pilavı, Etli Lahana Sarması, Kök Salata, Zeytinyağlı Pırasa, Ev Baklavası.

23 ekim masterchef menüsü

Eleme potasındaki  Master Chef Türkiye Doruk kimdir?  Doğu Doruk Ulufer, Yeditepe Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi mezunu. Daha önce reklam sektöründe çalışan Doruk, metin yazarı ve sosyal medya uzmanı olarak çalışmış. Sonra aşçılığa merak salan Masterchef Doruk Ristorante Italia di Massimo Bottura’da stajyerlik yapmış. İtalyan mutfağı üzerine çalışan Doruk Due Forni Ristorante’ de ve Gina Restaurant’da demi şef olarak görev almış.

Eleme potasındaki  Master Chef Türkiye Hakan kimdir?  Öncelikle soyadı Kanık. Hakan Kanık, 17 Haziran 1999 İstanbul doğumlu. Aslen Bulgaristan göçmenidir. Ailesinin sürekli yaşadığı şehir değişiklikleri sebebi ile küçük yaştan itibaren birçok kültür ve insan yapısını görmüş birçok mutfak deneyimi kazanmıştır. 2003 yılında ailesi ile Amerika Birleşik Devletleri’nde Chicago şehrine taşınmıştır. Fakat bu maceraları sadece iki yıl sürmüştür. Ardından memlekete dönüş yapıp Bodrum’a yerleşmişlerdir.

DIZITVLIST.COM GÜNCELLEME GELECEK :

2. gün kaybeden takım kırmızı takım oldu.  Yapılan oylama sonucunda MasterChef Murat ve MasterChef Tuğçe eleme potasına girdi.  Eleme potası Murat, Tuğçe, Hakan ve Doruk olarak oluştu.  Yarışmacılara Şef Mehmet Yalçınkaya tarafından yapılan ve kendi restorantının spesyali olan Levrek Mönyer yapmaları görevi verildi.  Şefin tabağına en uzak olan ve beğenilmeyerek elenen yarışmacı jürilerin kararıyla Masterchef Doruk oldu.