24 haziran seçimleri İstanbul’da hile iddiası yapıldı mı

/ 24 Haziran 2018 / / yorumsuz
24 haziran seçimleri İstanbul’da hile iddiası yapıldı mı

Beklenen seçim günü 24 haziran tarihi bir karara imza attı. Şanlıurfa’da başlayan hile iddiası ardından İstanbul’da hile iddiası haberleri yayınlandı. Sosyal medyada gezen bazı hile yapıldığına ilişkin videolar ve başkalarının yerine zor ile attırılan oylar sandıklarda tespit edildi. Ysk’nın hile açıklaması ve 24 haziran seçimlerinde İstanbul’da hile yapıldı mı gerçekleri nedir 24 haziran seçimleri İstanbul’da hile ?

Ysk ya yapılan başvuruları tek tek değerlendirmeye alan birim öncelik ile Şanlıurfa’daki ard arda gelen hile iddiaları üzerine yere bir ekip yolladı. Jandarmanın da müdahil olduğu bölgede detaylı araştırmalara başlandı. Urfa hakkındaki hile iddiaları üzerine incelemesini devam ettiren YSK henüz bir açıklama yapmadı. Yerdeki oyların geçersiz sayılıp oylamanın tekrarlanması söz konusu büyük ihtimal. Ancak YSK’nın bu iddiaları kabul etmesi ve genel oylamaya etkisinin ne olacağını hesap edip açıklaması bekleniyor.

Bir diğer 24 haziran seçimleri hile videosu Antalya’nın Alanya ilçesinden geldi. CHP’nin 2018 seçimlerinde güvendiği bir diğer il olan Antalya bölgesi için YSK henüz bir açıklama yapmadı. Sadece bir iddianın olması bile değerlendirilmeyecek anlamına gelmiyor. Ancak Urfa’da çok fazla şikayet oldu. Ayrıca sandık numarası belli olan bir sandıkta önceden içi dolu olarak başlayan 100 oy bulundu. Bu oyların hangi partiye ait olduğu açıklanmadı. Karakolların dolması ve başlatılan şikayetler savcılıklara ulaştırıldı. Yargı İstanbulda hile iddiası dahil gelen tüm iddianameleri değerlendirmeye alıyor.

24 haziran seçimleri İstanbulda hile yapıldı mı

Sandık başından zorla ayrılması sağlanan HDP’liler birlik oldular. Ancak karşılarında devleti gördüklerinde kendi haklarını savunamadılar. Şikayetinizi savcılıklara yapabilirsiniz cevabı üzerine iş işten geçmiş olacak. 24 haziran seçimleri İstanbulda hile iddiası yapıldı mı hangi ilçelerde sahte oylar bulundu kim hangi parti 24 haziran seçimleri İstanbul’da hile geçersiz oy kullanımı yaptı. Hile oylar arasında sadece Ak Parti’mi var CHP hile li oy kullanma girişiminde bulundu mu? Hangi partiden ne kadar geçersiz yada hileli oy ele geçirildi?

24 haziran seçimleri İstanbulda hile iddiası ve urfa hile görüntüleri

24 haziran seçimlerinde İstanbul’da hileli oy kullanıldı mı sorusu aratılan haberler arasında. Sosyal medyada bir çok video dolaşıyor. Hileli oylar daha çok doğu illerinde yapılıyor. İstanbul’da denetimler daha sıkı ve asayişin sağlanabildiği doğrultusunda. Şuana kadar gelen haberler arasında YSK’nın başlatmış olduğu incelemeler bulunuyor ancak bunların arasında İstanbul iline ilişkin bir inceleme henüz yok.

24 haziran seçimlerinde İstanbul’da hileli oy

Sosyal medyada geçmiş seçimlere dair dolaşan videoları kaale almayın. Spekülatif içerikli haberlere itibar etmeyin. Saat 17:00’dan sonra açılacak sandıklar sonucuna göre hileli oy kullanan iller ve İstanbul da hileli oy açıklamaları resmi bir şekilde yapılacak. Halktan sabır içerisinde olay çıkartmadan özellikle seçimlerin son bulduğu son günde iç kargaşa olmadan atlatabilmek en büyük temennimiz. Umuyoruz ki 24 haziran seçimlerini hile dışında gerçek kazanmaya hak kazanmış. Gerçek oyların 24 haziran seçimleri İstanbul’da hile doğrultusundaki hak eden kişinin yani halkın çoğunluğunun istediği kişinin kazanmasını diliyoruz. İstanbulda geçersiz oy ve hileli oy kullanımına ilişkin henüz somut bir delile rastlanamadı. Umuyoruz bu şekilde tüm illerde hilesiz oylar atılmaya devam eder.

Fransa’dan gelen bir haber bizleri üzdü. Fransa’da yaşayan Türk vatandaşı oy kullanmak için gittiği konsoloslukta kendisine AK parti onaylı pusula verildiğini videoları ile iddia etti. Kendisi durumdan şikayetçi olduğu bir dilekçe ile yine konsolosluğa başvuru yaptı. Durum hakkında araştırmanın ne denli yapılıp ne sonuca varacağına yine yargı karar verecek 24 haziran seçimleri İstanbul’da hileli oy kullanım iddiası devam ediyor..Benzer Konular