29 – 30 Ekim Master Chef Türkiye Kim yazıldı kim gitti?

/ 26 Ekim 2018 / / yorumsuz
29 – 30 Ekim Master Chef Türkiye Kim yazıldı kim gitti?

29 – 30 Ekim Master chef Türkiye Kim yazıldı kim gitti? Master Chef hangi takım kazandı? Dokunulmaz kim oldu?

Master Chef Türkiye,  tüm hızıyla devam ediyor.  Geçtiğimiz hafta yayınlanan bölümde ilk gün eleme potası Hakan ve Doruk’tan oluşmuş.  İkinci gün ise rakip takımdan Murat ve Tuğçe yanlarına gelmişti.  Eleme potası oluştuktan sonra yarışmacılara Şef Mehmet Yalçınkaya tarafından yapılan Levrek Mönyer yapmaları görevi verilmişti.  Görevi en iyi şekilde yapan Tuğçe olmuş ve en iyi tabak seçilerek 1 hafta daha kalmayı garantileyip arkadaşlarının yanına dönmüştü.  2. en iyi tabak ise Murat tarafından yapıldı. Murat, yarışmaya renk katan davranışlarıyla şaşırtan bir yarışmacı olarak biliniyor. Ancak bu hafta Esra ile tartışmaları neticesinde sergilediği agresif tavırlar tepki çekti. Esra göz yaşlarını tutamazken, Murat hala bunun bir numara olduğunu dile getiriyordu. Son ikiye kalan yarışmacılar Hakan ve Doruk oldu.  Şefin tabağına en uzak tabağı yapan lezzet ve görüntü olarak beğenilmeyen Doruk elendi.  Hakan ise yoluna devam etmiş oldu.  29 – 30 Ekim Master chef Türkiye Kim yazıldı kim gitti? Master Chef hangi takım kazandı? Dokunulmaz kim oldu? gibi soruların cevapları her zaman olduğu gibi DIZITVLIST.COM farkıyla sitemizde olacaktır. Güncellemeleri takip etmeyi unutmayın.

 

Şef Hazer Amani kimdir, nerelidir, nerde çalışıyor restorantı. Hazer Amani, 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İran Reşt’lidir. TED Ankara kolejinde okuduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ancak o dönemlerden itibaren mutfağa meraklı olan Hazer Amani, Güney Afrika’da Cordon Bleu’ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı. Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak işyerinden ayrıldı. 9 senesini geçirdiği Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul’a dönmüş ve Chilai adlı restaurantın Executive Chef i olarak çalışmıştır. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü almıştır. Hazer Amani Master Chef Kimdir ?

Şef Mehmet Yalçınkaya kimdir, nerelidir, nerde çalışıyor restorantı. 1974 Bolu doğumlu Yalçınkaya, yaşı 44 olup bu 44 yıldaki kariyer yolculuğunda Fransa’dan İtalya’ya Katar’dan Almanya’ya Cruise ile Yunanistan’a kadar dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. Türkiye’de de Bodrum’dan İstanbul’a varana dek birçok otel ve Restoranın mutfak şefliğini yaptı. Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Executive Chef’i Mehmet Yalçınkaya, otelin terasında yer alan Ouzo Roof Restaurant’ta görev yapmaktadır. Master Chef Jürisi Mehmet Yalçınkaya Kimdir ?

Şef Somer Sivrioğlu kimdir, nerelidir, nerde çalışıyor restorantı. 25 Mayıs 1971’de İstanbul’da doğdu yaşı 47. Annesi de bir şef ve restorant sahibiydi ünlü şef Türk mutfağı ile erken yaşlarda Annesinin restoranında tanıştı. Somer Sivrioğlu 25 yaşında eğitim almak için Avusturalya’ya gitmiş ve oradan ünlü bir şef olarak ülkeye dönmüştür. Avusturalya’da Efendy isimli restorantı işletmektedir.

 

Master Chef Tuğçe Yazıldı

GÜNCELLEME :  Master Chef Türkiye 29 Ekim Programında Kırmızı Takım kaybetti.  Kırmızı takım arasında yapılan oylamada Hakan ve Tuğçe yazıldı.  4 oy alan Hakan ve Tuğçe arasında eleme potasına gidecek yarışmacıyı Kaptan Kerem belirledi. Kerem,  eleme potasına Tuğçe’nin gitmesini istedi.  Bakalım Tuğçe elendi mi ? Yarın akşam hangi takım kazandı ise kaybeden takım 2 kişi daha yazacak ve eleme potası 3 kişiden oluşacak.