29 Ekim Master Chef Türkiye bugün kim elendi? kim yazıldı? kim gitti?

/ 29 Ekim 2018 / / yorumsuz
29 Ekim Master Chef Türkiye bugün kim elendi? kim yazıldı? kim gitti?

Bugün kim elendi yarışma başlıyor.  10 Adet yarışmacı kaldı. 29 Ekim Master Chef Türkiye bugün kim elendi? kim yazıldı? kim gitti? Master Chef Sunucuları olan Şef Hazer Amani, Şef Somer Sivrioğlu, Şef Mehmet Yalçınkaya tarafından yarışmacılara yeni kurallar açıklandı.

Bu haftadan itibaren ilk gün 1 kişi eleme potasına yazılabilecek.  2 gün stüdyo dışındaki çekimlerde ise daha önemli olduğu için 2 yarışmacı eleme potasına gidecek. Elenme ihtimalleri %25 olan yarışmacıların bundan sonraki elenme olasılıkları %33 oldu.  Ayrıca kaptanlık yarışını kazanan mavi takım kaptanı ilk 2 yarışmacıyı takımlarına alabilecekler.

29 ekim Master Chef Türkiye kim yazıldı

Şefler kaptanlık yarışmasında Master Chef Türkiye Yarışmacılarından 50 adet lokma yapmalarını istedi.  En hızlı şekilde 50 adet lokma yapan yarışmacı mavi takım kaptanı olacak.  29 ekim Master Chef Türkiye mavi takım kaptanı kim oldu?  Mavi takım yarışmacıları kim? Bunlar için programı dakika dakika sizlere aktaracağız.

GÜNCELLEME :  Master Chef Türkiye 29 Ekim Programında Kırmızı Takım kaybetti.  Kırmızı takım arasında yapılan oylamada Hakan ve Tuğçe yazıldı.  4 oy alan Hakan ve Tuğçe arasında eleme potasına gidecek yarışmacıyı Kaptan Kerem belirledi. Kerem,  eleme potasına Tuğçe’nin gitmesini istedi.  Bakalım Tuğçe elendi mi ? Yarın akşam hangi takım kazandı ise kaybeden takım 2 kişi daha yazacak ve eleme potası 3 kişiden oluşacak.

30 EKİM GÜNCELLEME : Master Chef Türkiye programından bu hafta Tuğçe elendi.  Master Chef Tuğçe Sökeoğlu Elendi. Tuğçe kimdir?

Master Chef Türkiye Sunucuları Kimdir?

Şef Hazer Amani kimdir, nerelidir, nerde çalışıyor restorantı. Hazer Amani, 1977 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Annesi Türk, babası ise İran Reşt’lidir. TED Ankara kolejinde okuduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ancak o dönemlerden itibaren mutfağa meraklı olan Hazer Amani, Güney Afrika’da Cordon Bleu’ya gitti ve 3 yıl aşçılık eğitimi aldı. Staj yaptığı yerde 4 yıl orada çalışarak baş aşçı olarak işyerinden ayrıldı. 9 senesini geçirdiği Güney Afrika’dan 2010 yılında İstanbul’a dönmüş ve Chilai adlı restaurantın Executive Chef i olarak çalışmıştır. 2011 yılının “En Yaratıcı Şefi” ödülünü almıştır. Hazer Amani Master Chef Kimdir ?

Şef Mehmet Yalçınkaya kimdir, nerelidir, nerde çalışıyor restorantı. 1974 Bolu doğumlu Yalçınkaya, yaşı 44 olup bu 44 yıldaki kariyer yolculuğunda Fransa’dan İtalya’ya Katar’dan Almanya’ya Cruise ile Yunanistan’a kadar dünyanın farklı yerlerinde Gastronomi ve Mutfak Koordinatörlüğü yaptı. Türkiye’de de Bodrum’dan İstanbul’a varana dek birçok otel ve Restoranın mutfak şefliğini yaptı. Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel Executive Chef’i Mehmet Yalçınkaya, otelin terasında yer alan Ouzo Roof Restaurant’ta görev yapmaktadır. Master Chef Jürisi Mehmet Yalçınkaya Kimdir ?

Şef Somer Sivrioğlu kimdir, nerelidir, nerde çalışıyor restorantı. 25 Mayıs 1971’de İstanbul’da doğdu yaşı 47. Annesi de bir şef ve restorant sahibiydi ünlü şef Türk mutfağı ile erken yaşlarda Annesinin restoranında tanıştı. Somer Sivrioğlu 25 yaşında eğitim almak için Avusturalya’ya gitmiş ve oradan ünlü bir şef olarak ülkeye dönmüştür. Avusturalya’da Efendy isimli restorantı işletmektedir.