30 Eylül Master Chef Kim Elendi ? Kim Gitti ?

/ 30 Eylül 2018 / / yorumsuz
30 Eylül Master Chef Kim Elendi ? Kim Gitti ?

Master Chef 5. haftası tüm hızıyla devam ediyor. 29 Eylül Master Chef programında takım oyununu kaybeden Master Chef Murat önderliğinde yarışan Kırmızı Takım olmuştu.  Önce dokunulmaz kim oldu onu açıklayalım dokunulmazlığı kazanan isim Master Chef  Murat oldu.  Peki 30 Eylül Master Chef Kim Elendi ? Kırmızı takımda yapılan oylama neticesinde Master Chef Zeynep ve  Master Chef Esra elenme adayı oldular.  Pazar günü yapılacak oyunlar sonrası diğer iki elenme adayı belirlenecek ve kimin gittiği belli olacak.

Master Chef Türkiye Dokunulmaz Yarışmacı Murat

Yapılan oylama sonucunda  Zeynep, Eslem ve Esra 3 oy aldığı için elenme adaylarını takım kaptanı Murat belirledi.  Masterchef Murat,  Master Chef Zeynep ve Master Chef Esra olarak elenme adaylarını açıkladı. Yarın yayınlanacak programda yeni takım oyunu oynanacak ve kaybeden takımdan 2 kişi daha elenme adayı olarak çıkacak.  4 kişilik elenme grubu belli olduktan sonra yapılacak yarışmada yarışmacılara örnek bir yemek veriliyor bu yemeği genelde jüri üyesi Hazer Amani yapıyor.  Hazer Amani tarafından yapılan yemeğe en çok yaklaşan ve tadını, dokusunu benzeten 3 yarışmacı önümüzdeki haftaya devam ederken bir kişi yarışmaya veda edecek ve Master Chef Türkiye yarışmasından ayrılacak.

Yarışmacılar 30 Eylül Pazar günü yayınlanacak programda Tenis Kulübünde 20 sporcuya yemek yapacak.  Menü şu şekilde ;

Izgara Bonfile (Yanına uygun sos ile)
Fırında içi dolgulu hindi
Füme somon ve yumurtalı salata
Kinoa ve ızgara sebzeli salata
Izgara Sebze
Buharda Sebze
Sebzeli siyah pirinç pilavı
Şekersiz meyveli sağlıklı kup tatlı

Yarışmada bölümler arttıkça heyecanda artıyor. Bölümde MasterChef Murat ile MasterChef Uğur dün olduğu gibi yine tartışıyorlar.  Eslem ve Hakan arasındaki atışma ise devam ediyor. Eslem, Hakan’a sen git başka kızların tezgahını sil sonra gelipte bana tezgahını silecem deme istemiyorum diyor.  Hakan ise kıskanıyor abi hala kıskanıyor diyerek tepki gösteriyor. Zeynep ise “Hasta bağırıyorsa doğru yere dokunmuşsundur demektir” diyerek Eslem’in aslında kıskandığını ama belli etmediğini söylüyor. Bakalım bu kıskanma muhabettiğinden daha ne olaylar çıkacak.

Fragmanda verilen bir tüyo ise çok enterasan Eslem ve Hakan arasındaki kıskanma muhabbetinde Zeynep üst kattan Hakan’a öpücük gönderiyor.  Bu da demek oluyor ki yarın yine Kırmızı takım kaybetmiş görünüyor.  Hakan dokunulmazlık oyunu oynuyor diyebiliriz.  Zeynep siyah önlük giydiği ve elenme adayı olduğundan üst kısımda görülüyor. Yani anlayacağınız 30 Eylül Master Chef Kim Elendi ? sorusunda cevap Kırmızı takımdan birisi ama kim olacak hep beraber göreceğiz. Bizim tahminimizi soracak olursanız Master Chef Esra elendi diyebiliriz. Ama sadece tahmin.

Hatırlarsanız geçen hafta yarışmaya veda eden isim Master Chef Ezgi olmuştu.  Master Chef Ezgi kimdir ? makalemizden Ezgi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Master Chef Türkiye 10. bölüm kim elendi ? kim gitti ? sorularının yanıtları programla eş zamanlı olarak dakika dakika sitemizde olacaktır.

Güncelleme :  Tahmin ettiğimiz gibi Kırmızı takım kaybetti ve dokunulmazlık yarışı yapıldı ve Master Chef Hakan dokunulmazlığı aldı.  Aralarında yapılan oylama neticesinde  önceki günden Zeynep ve Esra,  bugünden ise Eslem ve Murat aday oldular.  Somer Şef tarafından yapılan Analı-kızlı yemeğini en iyi yapan yarışmacılar önümüzdeki haftaya devam ederken Master Chef Türkiye Jürileri tarafından yapılan değerlendirmede en beğenilmeyen tabağın sahibi ise bu hafta Master Chef Türkiye yarışmasına veda edecek.  Tahminlerimizin aksine Master Chef Esra bugün en iyi yemeği yaparak önümüzdeki haftaya devam etme şansı yakaladı. Master Chef Türkiye 10. bölüm elenen isim ise Master Chef Zeynep oldu.  Master Chef Zeynep Kimdir ? yazımızdan kendisi ile bilgi alabilirsiniz. Önümüzdeki hafta görüşmek üzere.Benzer Konular