30 Eylül Master Chef Türkiye dokunulmazlığı kim aldı ?

/ 30 Eylül 2018 / / yorumsuz
30 Eylül Master Chef Türkiye dokunulmazlığı kim aldı ?

30 Eylül Master Chef Türkiye büyük heyecana sahne oldu.  Takımlar sporcular için sağlıklı ve kalorisi yüksek yemekler yaptılar.  Tadım yapan sporcuların verdiği oylar  sonucunda  takım oyununu Mavi takım kazandı.  Kırmızı takım dün olduğu gibi yine dokunulmazlık oyunu oynayacak ve aralarından 2 kişiyi yazarak eleme potasına koyacaklar. Eleme potası öncesi dokunulmazlık yarışı var. 30 Eylül Master Chef Türkiye dokunulmazlığı kim aldı ?

Master Chef Türkiye Dokunulmazlığı kim aldı ?

Master Chef Türkiye dünki bölümde Kırmızı takım kaybetmiş Master Chef Esra ve Master Chef Zeynep siyah önlük giymişti.  Bugünkü dokunulmazlık oyununda takım kaptanı Master Chef Murat, Meltem, Hakan, Eslem, Uğur arasında dokunulmazlığı kim aldı hep beraber göreceğiz. Şefler yarışmacılara Hollandez Sos ile Eggs Royal yapmaları görevini verdiler.  Üstelik tek elleriyle bu yemeği yapacaklar.

Hollandez Sos ile Eggs Royal

Eggs Royale Nasıl Yapılır?

Malzemeler
2 adet yuvarlak pastane ekmeği
4 adet yumurta
8 dilim füme somon
10 adet Frenk soğanı(doğranmış)
4 dal sapları alınmış dereotu (doğranmış)
2 yemek kaşığı beyaz krem peynir (pınar beyaz)
1 yemek kaşığı tereyağı
Hollandez sos için
3 adet yumurta sarısı
2 çay kaşığı elma sirkesi
200 ml erimiş tereyağı
Yarım limonun suyu

Eggs Royale Tarifi için;
Öncelikle Benmari hazırlanır. Bir tencere içerisine kaynar su eklenir ve üzerine bu kaynar suya değmeyecek şekilde bir kâse oturtturulur. Ateşin altı en kısığa alınır. Kaseye yumurta sarıları ve sirke eklenir.

Karışım köpük köpük olup rengi açılıncaya dek kuvvetli bir şekilde çırpılır. Eğer çok ısındığı gözlenirse hemen ateşten alınarak çırpılır ve karışım soğutulur. Arzu edilen kopuk elde edildikten sonra ocağın altı kapatılır. Bir yandan çırpma işlemi devam ederken tereyağı yavaş yavaş eklenir. Sonuçta mayoneze benzer bir karışım elde edilmelidir. Arzu edilen kıvamı alınca ocaktan alınır ve limon suyu, tuz ve karabiber eklenir. Eğer karışım çok katı ise yumuşatmak için tatlı kaşığı ile azar azar kaynar su eklenebilir. Bir kapta frenk soğanı, dereotu, krem beyaz peynir, tuz ve karabiber karıştırılır ve kenara alınır.

Ocağa iki adet tava koyulur. Ortadan ikiye kesilmiş ekmekler tavada kızartılır. Diğer tavaya tereyağı eklenir ve eritilir. İçerisine yumurtalar kırılır ve beyazları pişinceye dek pişirilir. Tuz ve karabiber eklenir.

Tabağa öncelikle ekmek koyulur. Ekmeklere bolca beyaz krem peynirli karışımdan sürülür. Üzerlerine her ekmeğe 2 ser parça olacak şekilde füme somon eklenir. Somonların üzerine de 1 adet pişmiş yumurta eklenir. En üstüne bolca hollandez sos dökülür. Üzerlerine ikişer parça Frenk soğanı koyularak servis edilir.

Master Chef Türkiye dokunulmazlığı kim aldı ? sorusunun cevabı belli oldu.  Jürilerin en beğendiği tabak Master Chef Hakan tarafından yapıldı. Master Chef Hakan Kim ? yazımızdan Hakan hakkında bilgi alabilirsiniz.  Bakalım eleme potasında kim olacak.  30 Eylül Master Chef Kim Elendi ? yazımızdan kim gitti öğrenebilirsiniz.Benzer Konular