Adalet Yolunda izle TRT 1’de

/ 8 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Adalet Yolunda izle TRT 1’de

Yabancı sinema filmi Türkçe Dublajlı olarak bu akşam TRT 1’de Adalet Yolunda izle 20:00’da yayına girecek. Adalet Yolunda izle filminin konusu ve oyuncuları hakkında detaylı bilgi verelim.

Aksiyon ve polisiye filmi olan filmin başrölünde savcı vardır. Byun Jae-Wook adındaki savcı verdiği kararlar doğru olsa da çabuk sinirlenmektedir. Sinirlendiğinde dinlememesi ve atarlanması onun dezavantajıdır. Yaptığı soruşturmalarda iddia edilen zanlılara çok sert davranışları olmaktadır. Birgün soruşturma aşamasında odadan çıktıktan sonra zanlı ölü bulunur. Ancak bu cinayeti savcı işlememiştir. Haksız yere suçlanarak 15 yıl hapis cezasına çarptırılır. Savcı’nın hapse girmesi ve haksızlık yapılmış olmasına karşı hiçbir şey yapılamaz çünkü cezası onanmıştır.

Yerine başka savcı tayin edilir. Ancak olayın anlatımına hakim inanmamıştır. Kafasında soru işaretleri giderilmemiştir. Adalet Yolunda gerçeği bulmak için araştırmalara başlar. Byun Jae-Wook içerde yatarken hakim verdiği cezanın gerçeğini bulmak için yola koyulur. Film TRT 1 ekranlarında televizyonlarda ilk kez bu akşam verilecek ve reytinglerin çok yüksek olacağı tahmin edilmesi nedeni ile film bittikten sonra tekrardan aynı film yayınlanacak.

Il-Hyeong Lee tarafından hem yazılıp hem yönetmenliği yapılan film Kore filmidir. Kore filmleri arasından 2016 yılında ödül almış Adalet Yolunda filmini izleyebilirsiniz. IMDB puanında 6,7 alan film için üstün başarı ödülü takdim edilmiştir. Filmde oynayan oyuncular arasında Dong-won Gang ve Jin-mo Joo da vardır. Kore dizileri ile ön plana çıktığı yıllarda filmlerinde başarısı da takdire değer.Benzer Konular