Ailecek Şaşkınız tv’de ilk kez hangi kanalda ?

/ 12 Ekim 2018 / / yorumsuz
Ailecek Şaşkınız tv’de ilk kez hangi kanalda ?

Başrollerinde Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yer aldığı yönetmenliği ise Selçuk Aydemir’in yaptığı Ailecek Şaşkınız filmi nihayet televizyon ekranlarına geliyor. Ailecek Şaşkınız tv’de ilk kez  TV8 ekranlarında.  Ailecek Şaşkınız tv’de ilk kez Ekim ayında TV8 de yayınlanacak.

TV8 Ailecek Şaşkınız ne zaman yayınlanacak ?

 

Televizyonda İşler Güçler ve Kardeş Payı gibi daha sıradışı işlerini izlediğimiz, sinema perdesinde ise şimdiye kadar çok fazla risk almak istemeyen Selçuk Aydemir’in yeni filmi Ailecek Şaşkınız için, yönetmenin İşler Güçler’e en yakın tondaki filmi denilebilir. Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisini televizyon ve sinema izleyicisinin sevdiği bir gerçek. Bu ikilinin yanına bir de Cengiz Bozkurt gibi son dönemin sevilen oyuncularından biri eklenince ortaya izlemesi gerecekten keyifli bir komedi filmi çıkmış.

Ailecek Şaşkınız filmi, Çalgı Çengi ve Düğün Dernek filmlerinin aksine çok daha şehirli bir film. Bu kez Bursa dolaylarındayız. Mudanya, Trilye ve Nilüfer’de yapılan çekimlerle, Bursa’da yaşayan zengin bir ailenin iş kolik oğlu Ferhat ve onun çocukluk arkadaşı, sağ kolu Gökhan’ın maceralarını izliyoruz. Ferhat babasının emekliye ayrılmasının ardından inşaat şirketlerinin başına geçer ve şirketi kendi yöntemleri ile yönetmeye başlar. Önceliği para ve iş disiplini olan Ferhat, başta babası olmak üzere tüm çalışanlarını çileden çıkarırken, birkaç tesadüf onu pamuk gibi bir adam haline getirecek olan Komiser Elif ile tanıştırır ve bir anda hayatının öncelikleri değişir.

Bir komedi filmi için gerekli tüm ögeleri barındıran Ailecek Şaşkınız’da yönetmen Selçuk Aydemir yine diyalog kullanımını ön plana alarak, hikayeyi biraz arka plana atıyor. Ancak bu kez küfür kullanımı asgaride tutulmuş diyebiliriz. Bu durum da önceki filmler gibi 13 yaş altı izleyici kitlesinin aile eşliğinde izleme zorunluluğunu kaldırmış ve 7+ izleyici kitlesi için uygundur ibaresi almasını sağlamış.

Yönetmen Selçuk Aydemir bu kez şehirli bir hikaye anlatıyor bize ve Ahmet Kural ile Murat Cemcir’in yanına Cengiz Bozkurt’u koyarak filmin en başarılı hamlesini yapıyor. Zira Cengiz Bozkurt’un kızına hayırlı bir kısmet arayan, ileri görüşlü baba tiplemesi filmin en öne çıkan ve en başarılı oynanan karakteri. Sadece Bozkurt’un sahneleri bile sizi gülmekten kırabilir.Filmin diğer oyuncu kadrosuna baktığımızda, esas kız rolünde Saadet Işıl Aksoy’un ismini görüyoruz.Benzer Konular