Ailem harçlık vermiyor nasıl mahkemeye verebilirim

/ 3 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Ailem harçlık vermiyor nasıl mahkemeye verebilirim

Üniversite öğrencileri mahkemede emsal oldu ailem harçlık vermiyor nasıl mahkemeye verebilirim diyerek avukata başvuran öğrenciler, ailesinden şikayetçi oldular. Hakim 18 yaştan küçükleri haklı buldu ve aylık 500 Tl harçlık alması gerektiğini yerinde buldu. Ailesi artık her ay devlet kanalına 500 TL yatırıyor ve çocuklar devletten direk parasını alıyorlar.

Ailem haçlık vermiyor ne yapabilirim ?

Annesi ve babasından yeterli harçlığı alamadığını ve düzensiz gelen paradan şikayetçi olan 18 yaştan küçük çocuklar durumdan şikayetçi olup mahkemeyi kazandılar. Bu konuda emsal niteliğindeki bu davayı gösterip diğer çocuklarda ailelerinden şikayetçi olup aylık sabit ücret alabilirler. Aldıkları parayı harcadıkları yeri de göstermek zorunda değiller.

Ailesinden mahkeme yolu ile düzenli para almak isteyen kişilerin ailesinden resmi bir kanal yani banka yada bunun gibi resmi bir kanal ile düzenli ödeme almıyor olması gerekiyor. Yada aldıkları ödemenin ihtiyaçlarını karşılamadığını belirten bir dilekçe ile adliye binasındaki başvuru savcılığına dilekçesini verebilirler.