AKP’li belediye başkanı Cevher Benek’i kim neden öldürmek istedi

/ 25 Haziran 2018 / / yorumsuz
AKP’li belediye başkanı Cevher Benek’i kim neden öldürmek istedi

Silahlar Şırnak’ta patladı. Akp ye bağlı Uludere ilçesinin Hilal beldesinde Belediye Başkanı olan Cevher Benek’i kim neden öldürmek istedi. Seçim sonuçlarını halk ile birlikte izledikten sonra evinin yolunu tutan Cehver Benek’i kim öldürmek istedi. Silah seslerinin ardından korumaları Cevher Benek’i oradan uzaklaştırmayı başardı ancak ateş eden saldırganı bulamadı.

Olay yerine gelen jandarma ve askeri ekipler kimin neden Cehver Benek’i öldürmek istediği üzerinde detaylı araştırma yapmaya başladı. Saldırganın tek kişi olduğu ve silahlı korumaların karşılık vermesi üzerine yaralanma olmadan olay yerinden uzaklaşıldığı bildirildi. Yapılan araştırma sonucu gelen ilk bilgiler saldırganların terör örgütü mensubu olduğu açıklaması geldi. Ancak neden hedef özellikle Şırnak bölgesinin belediye başkanı olan Cevher Benek üzerine yapılmıştı.

Cevher Benek’i kim neden öldürmek istedi

Ateş korkutma amaçlımı yoksa Cehver Benek’i öldürmeye teşebbüs suçu üzerine mi işlendi. Ateş eden kişinin kimliği bölgenin karanlık olmasının da etkisi ile belirlenemedi. Kişinin dağlarda saklandığını ancak uzun süre orada kalamayacağının altını çizen askeri ekipler ve jandarma bölgede geniş nöbet alanları belirledi. Seçimlerin hemen ardından birkaç saat sonra yapılan girişim seçim sonucunu beğenmeyenler tarafından yapıldığı öne sürülüyor. Ülke içerisinde huzuru bozan harekete karşı önlemler alındı ancak saldırgan yakalanamadı.

Cevher Benek’i kim öldürmek istedi


Şuan için belediye başkanı yaptığı açıklamada beni Cevher Benek’i kim neden öldürmek istedi gelsin konuşalım. Benim yerim belli sorunlarınız ne ise yüz yüze görüşelim çözüm getirelim zor kullanarak başkasının canına teşebbüs ederek bir yere varılamaz şeklinde topluma bütünleyici konuşma yaptı. Şuana kadar izine rastlanılamayan saldırganın köyden biri olma ihtimali de değerlendiriliyor. Kimsenin yüzünü tanıyacak şekilde görmediği saldırganın yakalanması durumunda Cevher Benek’i kim neden öldürmek istedi sorusuna yanıt bulacağız. Şuan için soyut kavramda bölücü terör örgütü üzerinde yoğunlaşıldı.
Cevher Benek kim öldü mü

Cevher Benek’i kim öldürmek istedi ateş etti ancak vuramadı. Korumaları silahla karşılık verdiği çatışmada yaralanma olmadan olay kapandı ancak kim olduğuna dair her türlü şüpheden uzak kesin ve inandırıcı delil olmayan şüphelinin araştırılmasına devam ediliyor. Umarız bir daha bu şekilde çatışmalar ülkemizde yaşanması söz konusu olmaz. Bunları yapan herkesin yargı önünde haklı haksız hesabını vermesi gerekmektedir.

Cevher Benek kim öldürmeye teşebbüs etti katil bulundu muBenzer Konular