Ali Baba ve 7 Cüceler TV izle TV8 ekranlarında

/ 17 Aralık 2018 / / yorumsuz
Ali Baba ve 7 Cüceler TV izle TV8 ekranlarında

Cem Yılmaz ve Zafer Algöz’ün başrollerinde olduğu Ali Baba ve 7 Cüceler TV izle TV8 ekranlarında yayınlanacak olan Ali Baba ve 7 Cüceler filmi 20 Aralık Perşembe günü Saat 20:00 da ekranlara gelecek.

Cem Yılmaz Ali Baba ve 7 Cüceler

Ali Şenay ve kayınbiraderi İlber, bahçe süsü olarak cüceler tasarlayıp satan iki “iş adamıdır.” İç pazardaki girişimlerinde başarısız olup, Şenay Cüccaciye markası atında kurumsallaşıp yurt dışına açılmak isteyen ikili, soluğu Sofya’da düzenlenen bir bahçe fuarında alırlar. Tamamen tesadüf bir yanlış anlaşılma sonucu büyük mafya lideri Boris Mancov’un adamlarına bulaşan Şenay ve İlber, kendilerini kedi-fare oyununu andıran bir insan avının göbeğinde bulurlar! Karşılarına çıkan Tayanç Pakça, Veronika ve Kenan Memedov gibi nev-i şahsına münhasır karakterlerle maceraları da renklenecektir…
Oyuncu ve komedyen Cem Yılmaz filmografisinin hem yazıp hem yönettiği 4. film olma özelliğindeki  Ali Baba ve 7 Cüceler’de seyirciyi yine ilginç bir hikaye bekliyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yılmaz’a Zafer Algöz, Yosi Mizrahi, Bahtiyar Engin, Çetin Altay, Irina Ivkina eşlik ediyor.

BEYAZPERDE ELEŞTİRİSİ ; Yerli komedinin taçsız kralı Cem Yılmaz yine özlediğimiz tatta bir filmle seyirci karşısına çıkıyor. Filmin fragmanı olay akışına dair karışık ipuçlarına sahip olsa da, küçük ama büyümeye çalışan çalışan Cüccaciyeci Şenay ve kayınbiraderi İlber’in İstanbul’dan Bulgaristan’a, bahçe fuarından ‘Açlık Oyunları’na uzanan maceralarını izliyoruz, denebilir. Gayet yerel bir zeka ürünü olan bahçe süsü cücelerini yurt dışına satarak yırtmaya çalışan ikili, bir anda Boris Mançov isimli Rus mafya babasının insan avının ortasında kalırlar. Mancov’un sevgilisi Veronika ile Kara Orman’dan kaçmaya çalışırken, başlarına binbir türlü de fantastik bela gelecektir…

Cem Yılmaz yaptığı her filmle farklı bir atmosferi anlatan, her canlandırdığı karakterle tanıdık ama yeni bir karakteri seyirciyle buluşturan bir isim. Gerek gösterileri, gerek filmleri ile yerli sinemanın önde gelen isimlerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ünlü komedyen bu filminde karşımıza 2 farklı karakter olarak çıkıyor, filmin iyi adamı Şenay ve filmin kötü adamı Boris, tıpkı G.O.R.A.’da olduğu gibi. Ancak buradaki kötü adamımız Sovyet Rusya Korosu’ndan gelme, para için ruhunu satan bir karakter. Şenay da Cem Yılmaz’ın canlandırmaktan en çok keyif aldığı rol olan esnaflıkla uğraşıyor. Çetin Altay’ın canlandırdığı İlber karakteri cesareti ya da zekasıyla tanımlayacağınız biri olmasa da film süreci boyunca öyle bir metamorfoz geçiriyor ki filmin sonunda yepyeni bir karakter olarak seyirci karşısına çıkıyor.

Zafer Algöz’ün canlandırdığı unutulmuş Sovyet askeri Memedov filmin hakkı yenmiş tiplemesi demek yanlış olmaz. Çok az görünüp senaryoyu kökünden değiştiren nadir karakterlerden biri olan Sovyet askerimiz, kahramanlarımızın kurtulmasında hem hayatta kalma yeteneği, hem de cesaretiyle büyük rol oynuyor. Filmin Irina Ivkina tarafından canlandırılan baş kadını Veronika ise filmde sık sık göndermesi yapılan Açlık Oyunları serisinin Katniss’ini hatırlatırcasına asi, yetenekli ve karakter sahibi bir kadın. Kötü kalpli iş adamı Boris’in dünyayı yok etme planlarına ve kapitalist sistemdeki ağırlıklı rolüne baş kaldıran Veronika’yı Şenay’la yakınlaştıran da işte tam olarak bu. Bu filmin bir diğer özelliği de Cem Yılmaz’ın gösterilerinde sık sık laf attığı abisi Can Yılmaz’ın da filmin ön plandaki rollerinden İsmail’i canlandırıyor olması. Adı sıkça geçen abiyle resmi olarak tanışma şansına da nihayet ulaşıyoruz.

Film senaryosu itibariyle oldukça derli toplu, takip edilmesi keyifli bir yapım. Komediden, aksiyondan ve fantastik türlerinden faydalanan Ali Baba ve 7 Cüceler, ölümden dönen zombilerin, Kara Orman Laneti’nin, insan avından kaçan cesur esnafların ve samimiyetin olduğu bir yapım. Aksiyon sahneleri göz önüne alındığında, hem teknik çekim kalitesi hem de prodüksiyon kalitesi açısından oldukça başarılı, komedi türü için çıtayı oldukça yükselten bir iş ortaya çıkartılmış. Çekimlerin çoğunun gerçekleştiği Bulgaristan’ın başkenti Sofya’nın nimetlerini kullanma taktiği de başarılı. Cem Yılmaz’ın yine akılda kalıcı, mizah dolu göndermeleri de filmin tuzu biberi. Filmin oyunculuklarına, görüntü yönetmenliğine ve devamlılığına diyecek laf yok!

Filmin müziklerinde Barış Manço ve İzzet Altınmeşe’nin büyük izleri var. Nitekim filmin kapanışı da Barış Manço’nun Kazma şarkısının Sovyet Rusya Korosu versiyonu. Kısacası Jingle House firması filmin müzikleri için büyük bir alkışı hak ediyor.

Filmi Pek Yakında ya da Hokkabaz’la kıyaslayanlar için söylenebilecek şey tamamen farklı bir rotada olduğu. Cem Yılmaz’ın samimi ve anarşist karakterli filmlerini özleyenler için Ali Baba ve 7 Cüceler büyük bir teselli kaynağı!

YAZAN : SU BAHADIR

 

Ali Baba ve 7 Cüceler filmi 20 Aralık Perşembe Saat 20:00 da TV8 ekranlarında olacak. Ali Baba ve 7 Cüceler TV izle TV8 yayınlayacak.

 Benzer Konular