Aşk ve Mavi bitti mi? Bugün neden yok? Neden bitti?

/ 6 Kasım 2018 / / yorumsuz
Aşk ve Mavi bitti mi? Bugün neden yok? Neden bitti?

Atv ekranlarının sevilen dizisi Aşk ve Mavi final kararı alındı. Aşk ve Mavi 78. bölüm ile ekranlara veda edecek.  NTC Medya yapımcılığında devam eden dizide en son Emrah’ın canlandırdığı Ali Görekçi öldü ve Emrah diziden ayrıldı. Emrah yerine başrol oyuncusu olarak Keremcem transfer olmuştu. Aşk ve Mavi bitti mi? Bugün neden yok? Neden bitti?  gibi soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Aşk ve mavi neden bitti?

Aşk ve Mavi bitti mi?

Öncelikle Aşk ve Mavi bittimi sorusunu cevaplayalım. Olayların başına dönecek olursak geçtiğimiz bölümlerde dizide Ali karakteri canladıran ünlü oyuncu Emrah Aşk ve Mavi dizisi yapımcısı olan NTC Medya ile yeni bölümler için zam görüşmesi yapmış fakat istediğini alamayınca NTC Medya ile olan dizi sözleşmesini uzatmama kararı almıştı. Bu karar neticesinde Aşk ve Mavi dizisinde büyük çalkantı yaşanmış ve senaryo değişikliğine gidilerek önce Ali Göreçki ölmüş sonra Göreçkilerin varlığından bile haberdar olmadığı Yaman Göreçki adında ve Keremcem tarafından canlandırılan yeni bir oğulları çıkıp gelmişti.

Aşk ve Mavi neden bitti?

Peki Aşk ve Mavi neden bitti? Emrah diziden ayrıldıktan sonra diziye başrol olarak Keremcem transfer edildi. Keremcem, Aşk ve Mavi dizisinde Yaman Görekçi karakterine hayat veriyor. Diziye girer girmez taze kan olarak izleyiciyi etkileyen Keremcem sayesinde Aşk ve Mavi dizisinde reytinglerde artışlar yaşandı. Aşk ve Mavi dizisi izleyicileri bu artışın Yaman karakteri ile diziye fırtına gibi giren Kerem Cem sayesinde olduğunu düşündü ve Kerem Cem taraflı tarafsız herkes tarafından takdirle karşılandı. Ancak dizi severler için kötü haber çok geçmeden geldi.

Aşk ve Mavi bugün neden yok bitti mi?

Aşk ve Mavi bugün neden yok? Aşk ve Mavi dizisi set ekibine Aşk ve Mavi dizisi final bölümü olarak 78. bölüm çekimlerinden sonra yani 16 Kasım 2018 Cuma günü final yapacağı bilgisi verilmiş durumda. Aşk ve Mavi dizisi final bölümü 78. bölüm ile olacak. Set ekibi arasında final haberi tepki ile karşılanmış bunun en önemli nedeni de dizinin iyi giden reytingleri olarak gösterilmiş durumda. Peki Aşk ve Mavi dizisi yeteri kadar izleniyorken ve eskisine göre reytinglerini arttırıken final kararı neden alındı?

Aşk ve Mavi Neden Final Yapıyor?

NTC Medya tarafından ATV için çekilen Aşk ve Mavi dizisi Ürgüp’te çekiliyor.  Ürgüp’te devam eden çekimler Aşk ve Mavi dizisi oyuncularını artık bunaltmış durumda. Uzun süredir aynı bölgede çalışan set ekibi İstanbul dışında çekim yapılması nedeniyle ailelerinden uzak zorlu bir hayat demek. Bu sıkıntılara uzun süre katlanan oyuncular ve set ekibi ise doğal olarak İstanbul’da çekilen bir dizide alacakları paradan daha fazlasını talep etmektekler. Örnek olarak Emrah’ı gösterebiliriz. Dolayısıyla Aşk ve Mavi dizisi oyuncu masrafları oldukça artıyor. Her ne kadar Aşk ve Mavi dizisinde çok ünlü oyuncu olmasa da herkesin maaşı oldukça dolgun denilebilir.

Aşk ve Mavi Final Bölümü Ne Zaman?

Emrah tarafından canlandırılan Ali Göreçki karakterinin senaryo gereği ölerek diziden çıktığı bölümlerde aslında Aşk ve Mavi dizisi final yapmış olsaydı daha doğru olurdu fikrini dillendiren çok sayıda izleyici var. Bu da Aşk ve Mavi dizisinin bu saçma geçişten sonra aslında çok izleyici kaybettiği anlamına geliyor. Keremcem diziye taze bir kan olarak girdi ve bir ilgi uyandırdı fakat yeterli seviyede değil.  Ali Görekçi’nin öldüğü bölümde dizi 3.65 reyting ile 10. sırada yer alırken daha sonra ölecek mi ölmeyecek mi diye merak edenlerin gelmesi ile Aşk ve Mavi dizisi 75. bölümde 5.27 reyting almış ve dizi son dönemlerde kendi rekorunu kırmıştı. Ancak Emrah diziden ölerek ayrıldığında bu zamana kadar olan senaryoyu beğenen ve Aşk ve Mavi için diziyi izleyenler Emrah ölünce diziden soğumuş oldu ve dizi 2 Kasım 2018 Cuma günü 76. bölümü ile 4.45 reytinge kadar düşmüş ve 5. sırada yer aldı.

Aşk ve Mavi yeni bölümü ne zaman? Dizi devam edecek mi?

Aşk ve Mavi yeni bölümü bildiğiniz gibi Cuma günleri yayınlanıyor.  Ancak dizinin reytingleri belirli seviyenin altında düştüğünde maliyetleri kurtarmıyor maalesef. Günümüz reyting sisteminde ve ekonomik şartlarında  yapımcı Aşk ve Mavi dizisi maliyetlerini bu şekilde kurtarması mümkün görünmüyor. Bu da Aşk ve Mavi dizisinin devam etmeyeceğini ve Aşk ve Mavi yeni bölümlerinin çekilmeyeceği anlamına geliyor. Aşk ve Mavi NTC Medya tarafından ATV için çekiliyordu. Bu kadar uzun soluklu bir dizinin bitmesi elbette üzücü. Başka kanallara transfer gündemde yok maalesef.  Diziyi başından beri izleyenler ve Emrah’ın ayrılışıyla diziden ayrılan seyirciler için sorun yok fakat yeni bölümleri izlemek isteyen seyirciler için maalesef durum bu.Benzer Konular