Avlu dizisi nerede çekiliyor?

/ 24 Nisan 2018 / / yorumsuz
Avlu dizisi nerede çekiliyor?

Başladığı günden beri hapishane hayatının karartıcı iç yüzü gerçeklerini anlatan dizi aslında yabancı prisoners dizisinden uyarlanmış. Türk dizi klasiği eklenerek dramlaştırılmış. Star Tv’nin vazgeçilmez avlu reytingleri ile beslenen dizide Deniz’in hayatı anlatılıyor. Genç bir kızın annesi olan Deniz yaptığı yanlış tercih kocasının cezasını çekmektedir. Aslında nefsi müdafa olup allahın katında hiç suçu yokken hatta tetiği kendisi dahi çekmemiş iken kızı için suçu üstlenip cezaevine giren genç bir anne hem cezaevindeki korkutucu hayatı anlatıyor hemde dış dünyadaki özgürlüğün aslında hayattaki en önemli olduğunu vurguluyor.

Avlu dizisi nerede çekiliyor?


Avlu dizis seti plato tarafından 4 ayda hazırlanıp tamamlandı. Avlu dizisinin çekimleri ümraniyede yapıldı. İstanbul ümraniye de böyle bir yerin hazırlanıp çekimlerin yapılması oldukça zor zamanlar ve büyük ekip gerektirdi. Gerçek hapishaneden farkı olmayan bu studyo akıllara şu soruyu getiriyor. Avlu dizisi hangi hapishanede çekiliyor? bu soru hakkında çok yorum alıyoruz ancak burasının film için hazırlanmış bir studyo ortamı olduğunun altını çizmek istiyoruz.

Avlu dizi oyuncuları Demet Evgar, Nursel Köse, Ceren Moray, Kenan Ece, Teoman Kumbaracıbaşı ve Ruçhan Çalışkur gerçekçi oynadıkları oyunculukları ile dizinin hakkını veriyorlar. Avlu dizisinin reytingleri nasıl sorusuna cevabı her perşembe sınavını veriyor. Özgürlükten daha büyük zenginlik olmadığının altı çizilen avlu dizi seti izleyicisini ekranlara kitliyor.

Bu hafta oynacak Avlu 5. bölüm tekrarı ne zaman sorusunun cevabı ise bu konumuzda yer alıyor.