Avlu Merve kim suçu ve rolü ne

/ 16 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Avlu Merve kim suçu ve rolü ne

Avlu 8. bölümde yeni oyuncu Merve kim neden hapishanede suçu ve rolü ne. Merve kimin tarafında hangi grupta, Merve şimdi ne yapacak neye karar verecek gerçekteki adı nedir yaşı boyu kaç.

1988 İstanbul doğumlu Merve karakterinin gerçek adı Selin Yeninci’dir. 30 yaşındaki oyuncunun uzmanlık alanı tiyatro bölümüdür. İstanbul’da doğmasına rağmen Avlu dizisinden önceki mazisi İzmir’de geçmiştir. İzmir Atatürk Lisesi zamanında oyunculuk başarısı ile ön plana çıkmış sanatçı dönemin tiyatro kolu başkanı olmuştur. Üniversiteye geç kalmadan başlayan oyuncumuz sevdiği alan tiyatro bölümü için İzmir 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümünün Tiyatro dalından mezun olmuştur.

Avlu dizisindeki Merve bir süre İzmir’de tiyatro dallarında girişimlerde bulunmuş olsa da hayatını İstanbul’a taşınarak devam ettirmiştir. Önceliği tiyatro oyunculuğu olan Sinem Yeninci kısa sürede çekim sanatındaki yerini almıştır. Üniversite’den sonraki ilk yıllarını Haluk Bilginer ile beraber geçiren usta oyuncunun büyük hocası olması onu üne bir adım daha yaklaştırdı. Aslında biz onu Kaçın kurası ve Ah Neriman dizileri ile tanıdık. Oysa ki o bilenler bilir iki tanede sinema filminde oynamıştı.

Avlu dizisindeki Merve 8. bölümde ortaya çıktı. Deniz’in kızı suçunu savcıya itiraf etmesi ile içeriye girer. Hapse giren Ecem annesinin yanına konulur. Ancak karanlık duvarlar içerisindeki etkileşim kolay değildir. Kudret rahat durmaz. Ecem yemeğini alıp masasına gelecekken Kudret emri verir ve Ecem’e çarpması ile yemeği dökülür. Merve işte tam o sırada fragmanda sahnede belirdi. Birden olaya karışan Merve’ye son noktayı Deniz koydu. Deniz tuzluğu alıp masaya vurarak kırdı. Sandalyeyi çevirdi üzerine çıktı ve tüm mahkumlara ayağınızı denk alın. Ecem benim kızım. Benim ile olan sorunlarınıza da Ecem’i dahil etmeye çalışırsanız bunun altından kalkamazsınız diye tüm mahkumları tehdit etti. Ecem ise ne olacağını neler yaşadığını anlayamadı bile ancak birden Avlu 8. bölümde gelen Merve kim sorusu kafaları karıştırmaya yetti.

Her ne kadar Ecem’i korumaya çalıştı gibi görünse de gerçek yüzünü henüz bilmiyoruz. Merve’nin suçu ve cezası hakkında detaylar geldikçe haberimizde paylaşacağız. Merve’nin avlu dizisindeki rolü de çok ön planda olmayacak ortalarda yer alacak. Merve karakteri kim neden içerde konumuzun detayları devam edecek.


Benzer Konular