Beren Saat cilt bakımı için ne yapıyor

/ 14 Temmuz 2018 / / yorumsuz
Beren Saat cilt bakımı için ne yapıyor

Ünlü oyuncu Kenan Doğulu’nun eşi Beren Saat cilt bakımı için ne yaptığını anlattı. Aşka Sürgün dizisi ile ünlenen güzel özellikle yüz cildinin parlaklığı ile ön planda. Kendisi Türkiye’nin en beğendiği kadınlar arasında olmanın sırrını anlattı. Yüz kadınlar için en önemlisidir. Peki Beren Saat yüzüne nasıl cilt bakımı uyguluyor.

Öncelik ile DNA yapısı çok önemli olan cilt konusunda pürüzsüz cilde ulaşmanız günümüzde mümkün. Bunun için sizin yüzünüze en uygun olan ve DNA yapınız ile bağdaşabilen kozmetikleri tercih etmelisiniz. Bu yüzden piyasada yüzlerce farklı marka ve ürünler bulunmaktadır. Peki içlerinde hangisi sizin cildiniz için olanı nasıl anlayacaksınız? Arkadaşınıza çok iyi gelen bir ürün sizde pek etki yaratmayabilir yada beğenmeyebilirsiniz. Tamamen yapısaldır. Ancak her ne ürün olursa olsun kesinlikle temiz yüze ve cilde uygulanması gerekir. Öncelik ile cildinize her şeyden daha çok önem verip korumanız gerekiyor.

Beren Saat cilt bakımı

Mevsimlere göre kullanacağınız kozmetik ürünlerine de kesinlikle dikkat etmelisiniz. Beren Saat özellikle yaz aylarında cilt bakımı kadar yiyeceklere de dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Özellikle baharatlı yiyecekler vücuttaki suyu depoladıklarından cilt kurumalarına neden olabiliyorlar. Bol su içmen teninizin yenilenmesi için en önemli faktördür. Bunun yanında cilt kuruluğu yapan sabun tarzlarından vazgeçip vücut jeli kullanmayı öneriyor. Yüz bakımında ise ılık sudan biraz daha serin su tercih etmelisiniz. Soğuk kan akışını hızlandırdığı gibi çok soğuk su da cilde zarar verecektir. Duştan hemen sonra kozmetik ürünlerini yüzünüze uygulamayın. Önce hava almasını sağlayın yeterli nefesi aldıktan sonra uygulama yapın ve özellikle makyaj süreniz bittiğinde yüzünüzü temizleyin. Bazı kızlar özellikle genç yaşlarda makyaj ile yatıyorlar bu yüz cildini çok fazla yoruyor. İlerki yaşlarda erken bozulmalara neden oluyor.

Beren Saat cilt bakımı için ne yapıyor
Beren Saat her gece yatmadan önce kesinlikle makyajımı yada pudramı temizlerim diyor. Saat kaç olur ise olsun yüzüm bana yarın lazım. Benim uykuya ihtiyacım olduğu kadar onun da dinlenmesini göz önünde bulunduruyorum. Ayrıca gün içerisinde nemlendiriciler ile besliyorum. Özellikle süt özü içeren besleyiciler kullanıyorum. Gün içerisinde duru su ile sürekli yıkarım diyor. Ayrıca bazı zaman dilimlerinde yüzünü nemli halde bırakıp krem sürüyor. Bu aslında uzak doğu yöntemi olarak ta biliniyor. Su ile birlikte nemlendiriciyi emen gözenekler kendilerini çok daha hızlı yeniliyorlar.Benzer Konular