Bir Litre Gözyaşı Bitti Bitiyor. Bu hafta neden yok.

/ 23 Ekim 2018 / / yorumsuz
Bir Litre Gözyaşı Bitti Bitiyor. Bu hafta neden yok.

Kore dizisi uyarlaması Bir Litre Gözyaşı dizisi bitti. KanalD ekranlarında yayınlanan ve ilk bölümden seyirciyi kendisine çeken Bir Litre Gözyaşı Bitti.  Bir Litre Gözyaşı neden bitti derseniz maalesef reyting sistemine yenik düştü. Dizi ortalama 3 -3,5 reyting alıyordu.  Bir Litre Gözyaşı 6. bölüm ile ekranlara veda edecek.

Bir Litre Gözyaşı bitti mi

Bir Litre Gözyaşı 1 Bölüm özeti : 

Daha okulun ilk günü etrafını sarmalayacak olan arkadaş çemberine adım atar. Sınav sabahı tanıştığı, “o garip çocuk” la da yolları tekrar kesişir. Cihan’ı en çok heyecanlandıran, uzun süredir hayranlık duyduğu Ali’yle aynı okulda olmaktır. “İlk aşk” şimdi ona bir adımlık mesafededir.
Her şey gayet güzel giderken yüreği ağırlaşan tek kişi Figen’dir. Kızının sakarlıklarından tedirginlik duymaya başlar. Cihan’ın yaralanmasına sebep olan bir düşüş acı gerçeğin gün yüzüne çıkmasına neden olacaktır. Cihan’a Beyincik dejenerasyonu teşhisi konur. Bunun tedavisi olmayan bir hastalık olduğunu öğrendiğinde dünya Figen’in başına yıkılır. Cihan her şeyden habersiz yeni hayatının tadını çıkarırken Figen ise bambaşka bir dünyaya adım atmıştır. Yürekli ailesi, nasıl başa çıkacaklarını hiç bilmedikleri bir durumda kendilerini bulurlar. Acaba Cihan ve ailesini neler beklemektedir?

Bir Litre Gözyaşı 1 Bölüm konusu : 

Amansız bir hastalığa yakalanan Cihan, henüz gençliğinin baharındayken kendisini zorlu bir mücadele içinde bulur.

Cihan, büyük bir heyecanla üniversiteye hazırlanmaktadır. Hayal ettiği gibi üniversiteyi kazandığında başka bir heyecanın da içinde bulur kendini: ‘Aşk’. Yaşamaya yeni başladığını hisseden Cihan, aslında tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmıştır ve bunu ilk öğrenen annesi Figen olur. Figen, kızının ömrü yettiğince onun hayatını benzersiz ve kızının hak ettiği gibi geçirebilmesi için çetin bir mücadeleye girişir.

 

Bir Litre Gözyaşı 2. Bölüm özeti : 

Figen, Cihan’a ciddi bir hastalığı olduğunu söylememekte kararlıdır. Cihan yaşında birini böyle acı bir gerçekle yüzleştirmenin haksızlık olduğunu düşünür. Ancak tedbiri elden bırakmayacak, doktorun talimatlarını yerine getirecektir.

Bu arada Cihan okulun basketbol takımına girmeye karar verir. Bu süreçte Ali’nin ilgisi ayaklarını yerden keser. Okulda sık sık karşılaştığı Mahir’le arasındaki mesafeli arkadaşlık ise adım adım dostluğa dönüşecektir. Bu süreçte Mahir, Cihan’ın dosyasını başhekim olan babasının masasında görür. Mahir’in gerçeği öğrenmesi artık an meselesidir.

Figen yine doktorun önerisine uyarak Cihan’dan günlük tutmasını, hastalığıyla ilgili gözlemlerini yazmasını ister. Cihan bunu sorgular. Ciddi bir hastalığı yoksa neyi, neden yazacaktır? Basket maçlarında yaşadığı aksaklıklar da aklını kurcalar. Aradığı cevapları Figen’den bulamayan Cihan, doktoru Onur’la konuşmaya karar verir. Figen’e tereddütsüz olarak, “sorarsa ona gerçeği söyleyeceğimi bilin” diyen doktoruyla…

Bir Litre Gözyaşı 2. Bölüm konusu : 

Hareketlerindeki değişimi fark eden Cihan, hastalığını sorgulamaya başlıyor; bunu öğrenen annesi Figen gerçekleri öğrenmesini engellemeye çalışıyor!

Yakalandığı amansız hastalığı kızı Cihan’dan saklamaya karar veren Figen, oldukça çaresizdir. Cihan’ın gerçekleri öğrenmesini istemeyen Figen, bununla başa çıkmakta yaşayacağı sıkıntıları düşünmektedir. Doktoru bir an önce Cihan’ın gerçeklerle yüzleşmesini istese de bu ailesi için o kadar kolay olmaz.

Cihan, her geçen gün kendindeki değişimlerin farkına varır. En yakınları olan Hande ve Mahir ile de durumu tartışan Cihan, ne yapacağını bilemez. Daha 18 yaşındayken kafasını kurcalayan bu durumu bir kez de doktoruyla görüşmesi gerektiğini düşünür. Bu olanlardan habersiz olan Figen, kızı Cihan’a ulaşamaz. En yakın arkadaşı Hande’yi arar ve Cihan’ın hastaneye gittiğini öğrenir. Figen bir an önce kızının yanına gider ve onun gerçekleri öğrenmesini engellemeye çalışır. Cihan ise çoktan doktoruyla görüşmüştür.

 

Bir Litre Gözyaşı 3. Bölüm özeti :

Cihan’ın doktorun odasından gözleri yaşlı çıkışı Figen’e tek bir şey düşündürür. “Her şey bitti. Cihan artık gerçeği biliyor.” Figen suçlayan gözlerle Onur’a bakar…

Cihan’ın doktoruyla görüşmeye gittiğini bilen Mahir tedirgin halde olacakları beklerken Ali’nin rahat, umursamaz tavırlarından rahatsız olur. Ali, Cihan’a karşı daha önce kimseye hissetmediği şeyler hissettiğini, çok yakın olduklarını iddia etmektedir ama Cihan’ın neler yaşadığı ya da yaşamak üzere olduğu konusunda hiçbir fikri yoktur.

Bu arada gençlerin gündemine Ballıkayalar Kanyonu’na yapılacak olan okul gezisi oturur. Ancak bu gezi sarp kayalıkları da kapsayan bir yürüyüş parkuru içermektedir.  Cihan ve Hande, ailelerinden izin alabilmek için bu yürüyüşün tehlikelerini gizlerler. Figen ve Muzo, kızlarının hala gücü varken yaşayabileceği güzel şeylerden mahrum kalmasını istemeyeceklerdir. Cihan’a geziye gitmesi için izin verilir ancak genç kızın nasıl bir felakete yürüdüğünü henüz Mahir’den başkası görememektedir.

Bir Litre Gözyaşı 3. Bölüm konusu :

Cihan’ın hastalığı giderek etkisini arttırıyor; arkadaşlarıyla geziye giden Cihan’ın korkunç bir kaza bekliyor!

Cihan’ın yakalandığı beyincik dejenerasyonu, yavaş yavaş hayatını etkilemeye başlar. Hareketlerindeki dengesizlik ve elleriyle kavrayamama Cihan’ın da canını fazlasıyla sıkar. Annesi Figen’in, bir şeyi olmadığına dair söyledikleri Cihan’ı kuşkulandırır ve doktoruyla görüşmeye karar verir. Figen ve Muzo ise bunu kızlarından saklamanın peşindedir. Daha 18 yaşında olan Cihan’ın, böylesine bir hastalıkla mücadele edemeyeceğinden korkmaktadırlar. Cihan, daha önce göründüğü doktoruna yine gider. Cihan’ın hastaneye gittiğini öğrenen Figen ise onu engelleyebilmek için her şeyi yapmaya hazırdır.

Cihan, arkadaşlarıyla birlikte Ballıkayalar Kanyonu’na okul gezisine gider. Ali ile Cihan’ın yakınlaşmaları, Mahir’i rahatsız etse de duygularını gizlemekte kararlıdır. Cihan, Mahir’deki değişikliği fark eder. Mahir’in hırçın tavrının nedenini merak etse de bunu sorgulamaz. Kayalıklarda yapılan yürüyüş, Cihan için oldukça büyük bir tehlike haline gelir. Hastalığının etkileri belirir ve Cihan, korkunç bir olay yaşar.

 

Bir Litre Gözyaşı bitti mi

Bir Litre Gözyaşı dizisi bitti mi diye merak ediyorsanız üzücü haberi verelim.  Dizi 6. bölüm ile final yapacak.  Bir Litre Gözyaşı final bölümü 3 bölüm sonra yani 6. bölüm ile Bir Litre Gözyaşı Bitti diyebiliriz.

Bir Litre Gözyaşı Dizisi Oyuncuları

Miray Daner (Cihan Yürekli)
Sanem Çelik (Figen Yürekli)
Tolga Tekin (Muzaffer Yürekli)
Helin Kandemir (Elif Yürekli)
Görkem Mete Demir (Deniz Yürekli)
Revna Çolak (Eda Yürekli)
Mert Yazıcıoğlu (Mahir Yetkin)