Bir Litre Gözyaşı Cihan Hastalığı Ne ?

/ 11 Ekim 2018 / / yorumsuz
Bir Litre Gözyaşı Cihan Hastalığı Ne ?

Bir Litre Gözyaşı Dizisinde Cihan’ın Hastalığı Ne Cihan Ölecek mi? Bildiğiniz gibi Bir Litre Gözyaşı kore dizisi aslında Kore’de 2012 yılında One Litre of Tears ismi ile yayınlanan ve sadece 13 bölüm süren Bir Litre Gözyaşı Türk versiyonu bakalım ne kadar sürecek. İlk bölümü yayınlanan dizinin başrol karakterinin bir hastalığı olduğunu öğrendik Bir Litre Gözyaşı Cihan hastalığı ne ? Cihan’ın annesi  ondan gizli bir şekilde doktordan sonuçları aldığında çok şaşırdı. Çünki Cihan’ın hastalığı beyincik dejenerasyonu ve ölümcül bir hastalık.  Maalesef tedavisi yok. Peki Cihan dizide ölecek mi ? Miray Caner diziden ayrıldı mı?

Bir Litre Gözyaşı Cihan Hastalığı Ne ?

Kanald ekranlarında yayınlanan Kore dizisi uyarlaması Bir Litre Gözyaşı Dizisinde Cihan’ın Hastalığı  Beyincik dejenerasyonu. Peki beyincik dejenerasyonu nedir ? Nasıl bir hastalık ?  Beyincik dejenerasyonu, omurilik soğanında meydana gelen tedavisi olmayan, ölümcül bir hastalıktır. Omurilik soğanı, beyin ve omurilik arasında yer almaktadır. Omurilik soğanı çok önemli bir organımızdır. Vücudun tüm işlevleri omurilik soğanına bağlıdır. İstemsiz çalışan iç organların ve vücut reflekslerinin kontrol merkezi durumundadır. Solunum, sindirim, hapşırma, kusma, yutma, çiğneme, idrar yapma gibi refleksleri omurilik soğanı kontrol eder. Omurilik soğanın da meydana gelen dejenerasyon tüm bu işlevlerin zamanla kaybedilmesine ve hastanın durumunun her gün daha kötüye gitmesine neden olmaktadır.

Omurilik dejenerasyonu aşağıda vermiş olduğumuz belirtilerle kendini göstermektedir.
– Dokunma ve acı duyularının git gide hissedilmemeye başlaması
– Karaciğerde hasar ve hastalıklar meydana gelmesi
– Vücutta denge probleminin ortaya çıkması, sürekli olarak tekrarlayan düşme problemleri
– Görme, duyma ve konuşma duyularının git gide azalması
– Kalp kaslarının zayıflamaya başlamasından dolayı, kalp hastalıklarının meydana gelmesi
– Vücutta ortaya çıkan titremeler ve bunların zamanla artması

Beyincik dejenerayonunun tedavisi maalesef yok. Beyincik dejenerayonunun tıp dünyasında henüz bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır.  Bir Litre Gözyaşı dizisinde bu olay işleniyor Cihan’ı nasıl bir gelecek bekliyor izleyip göreceğiz. İlk bölümü kaçıranlar için Bir Litre Gözyaşı dizisi tekrarı ne zaman hangi gün makalemizi takip etmelerini rica ederiz.  Ayrıca başrol oyuncusu Cihan gerçek adı sevgilisi kim kaç yaşında sizler için derlediğimiz  Bir Litre Gözyaşı Dizisindeki Cihan kimdir ? makalemizi de okuyabilirsiniz.Benzer Konular