BMW X5 2019 yeni kasa tasarımı resimleri ve özellikleri

/ 2 Temmuz 2018 / / yorumsuz
BMW X5 2019 yeni kasa tasarımı resimleri ve özellikleri

2018 yılına kadar üretilen yeni tasarım X5 rakipleri ile rekabet edemedi. Bunun ile birlikte BMW X5 2019 yeni kasa tasarımı resimleri ve özellikleri yayınlandı. Ancak bu sefer Türkiye ABD ilişkileri arasında farklı vergilerin uygulanması söz konusu. Yeni kasa ile fiyatında %60 a kadar fiyat artışı olacak BMW X5 2019 yeni kasa modeli fiyatı ne olacak.

BMW X5 2019 yeni kasa

Öncelik ile rakiplerinin satışlarda yüksek oranı elde etmesi BMW’yi oldukça üzdü. Normalde 2020 yılında çıkartacağı yeni kasa X5 in piyasaya çıkmasını bir yıl öne çekti. Yeni tasarımında sert hatlarının yanı sıra daha yuvarlatılmış far ve çizgileri ön plana çıkartılmış ızgaraları daha çok 2007-2012 arası üretilen X5’i andırıyor. Özellikle Türkiye’de satış patlaması yaptığı modeline geri dönerken farlarına ekstra keskin hatlar getirmiş. Ön çamurluklarda lastiğin hemen arkasına koyduğu yeni tasarımı köpek balığı solungaçları yeni tasarım x5 serisi araçlarda da kullanıldı. Solungacın altından arka lastiğe uzanan hattı üzerinde arka kapı kolundan aşağı inen kavis ile ön çamurluğa kadar devam ediyor.

Yeni X5 cantı en az 19 inç olarak satışta olacak ve 18 inç cant satışta bulunmayacak. Piyasada tasarımı ile geri kalan BMW yeni tasarımı ön planda tutarak araca olan ilgiyi geri almaya kazanıyor. Özellikle ön kaputunda iki sert dalga kıvrımını yanlarından iki yumuşak dalga devam ettiriyor. Tüm odak noktası öndeki iki ızgarada toplanmış ve aracın heybeti arttırılmış durumda. Lastik ebatlarını da genişleten BMW yeni kasa x5 ile çok iddialı.

BMW yeni kasa x5

2019 model X5 arka tasarımında Range Rover esintisinde farlar ufaltılmış ve çekik göz modeli kullanılmış. Bagaj kapağı ile birleşik gelen farlar led teknolojisinde halojen içeriyor. Böylece far kalitesi ve netliği arttırılmış. Ledlerin bozulma ihtimali azaltılmış. Yeni çıkan far sistemlerinde özellikle Audi modellerinde çok fazla farlardaki led ampüllerinin patladığına şahit olmuşsunuzdur. Yeni teknoloji ile BMW bu sorunu aşmış görünüyor. BMW Çift egzoz modeli modifiyeciler tarafından beğenildi. Tek seçenek olarak gelecek arka egzoz çift olması modeli araca spor görünüm katıyor. Arka tarafın yerden daha yükseltilmiş olması özellikle arazi kullanımı açısından çok önemli performans sağlıyor.

2019 model X5 arka tasarım

BMW X5 2019 yeni kasa iç tasarımı resimleri yayınlandığında 2018 yılında binek araçlarda kullandığı direksiyon modeli ile geldi. 5 Serilerinde aynı direksiyon X5 modelindede çok ufak tasarımsal farklılıklar ile karşımıza geldi. 2012 yılında yapmış olduğu iç göğüs tasarımı aynen devam ediyor. Geçen yılların etkisi ile sadece makyajlanmış şekli diyebiliriz. Ancak teyp ses düğmesi dahi aynı kullanılmış. Vites topuzu da yine 7 serilerinde kullanılmıştı. Yani içi yine klasik BMW tasarımı diyebileceğimiz model oldu. Direksiyonun etli olması kullanım rahatlığı sağlıyor.

BMW X5 2019 yeni kasa iç tasarımı resimleri

Yeni BMW X5 motoru ülkemizden en çok 2,5 Xdrive seçeneği ile satılmayacak. X5 daha çok konfor sağlayacak 3.0D modeli minimum olacak. Toplamda 265 HP güce kadar ulaşabilen motor seçeneği 3000cc ve 6 silindir olacak. Kullanılken gücü hissedeceğiniz ekonomiden biraz uzaklaşan araç olacak ve yüksek vergi diliminden vergilendirilecek. Şuan için Türk dispritörü eski motor olan 2,5 2000cc lik modelin Türkiye için üretilmesi gerektiği konusunda görüşlerini iletiyor.

Yeni BMW X5 motoru

BMW X5 2019 yeni kasa fiyatı henüz belli değil ancak şuanki modelin ortalama 600 bin TL civarında satıldığını göz önüne aldığımızda ABD’den gelen X5 için yeni sezon kötü olacak. İki devletin arasındaki karşılıklı vergi politikaları BMW X5’i zora düşürdü. Yaklaşık yüzde 60 ek vergi uygulanacak araçta Almanya üzerinden ülkeye sokulması planlanıyor. Eğer bu sağlanamaz ise şuanki sistemde 960 bin TL olarak fiyatı güncellenecek. Değişen TL kaybı da göz önüne alındığında 1 milyon TL’nin üzerine çıkacak araçta nerede ise yüzde yüze yakın fiyat artışı olmuş olacak. Bu durum için çalışmalar yılbaşına kadar sonuçlanacak. Ancak 1 milyon TL’nin üzerine çıkan X5 satışları şuankinin de altına Türkiye için düşecektir.

BMW X5 2019 yeni kasa fiyatıBenzer Konular