Börü sinema filmi vizyon tarihi belli oldu

/ 28 Ekim 2018 / / yorumsuz
Börü sinema filmi vizyon tarihi belli oldu

Börü sinema filmi ne zaman çıkıyor sorusu yanıt buldu.  Börü sinema filmi fragmanı yayınlandı.  Börü sinema filmi vizyon tarihi olarak 28 Aralık 2018 belirlendi. Börü filmi 28 Aralık Cuma günü vizyona girecek.

 

Star tv ekranlarında 6 bölüm olarak izlediğimiz Börü dizisi final bölümü olarak sinema filmi çekileceği bildirilmişti.  Börü serisinin sinema filmi olarak yayınlanacak finali Polis Özel Harekat’ının en seçkin sıcak savaş timi olan 34 50 telsiz kodlu Börü, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor. Börü sinema filmi hangi kanalda yayınlanacak diye soracak olursanız Börü dizisi gibi Börü Sinema Filmi Startv ekranlarında yayınlanacak. Börü filmi fragmanı yayınlandı aşağıdan izleyebilirsiniz. Bu ilk framanı olarak yayınlandı.  İkinci fragmanı gelince tekrar yükleyeceğiz.

Serkan Çayoglu (Kaya Ülgen)
“Müthiş bir yolculuktu, Kaya’nın hikayesini duyduğum an çok etkilenmiştim, iç aksiyonu yüksek , fiziksel hazırlık süreci çok tempoluydu. Tüm bunları, Özel Harekat Polisi olmanın psikolojisi ve zorlukları ile birleştirdiğimde yepyeni bir macera oluştu benim için. Geceler boyu dertleştik Kaya ve ben, anlamaya çalıştım yaşadıklarını ve size anlatmaya çalıştım elimden geldiğince. Bana kattıkların için teşekkür ederim”

Emir Benderlioglu (Turan Kara)
“Aylar boyunca hemen her gün emek sarfeden kamera önündeki ve arkasındaki bütün emekçilere ve Türkiye’nin en cesur televizyon kanalı StarTv’ye teşekkür ediyorum. 60 ar dakikalık 6 bölüm olarak planlanıp yayından önce çekilip bitirilen, Türkiye’de bir ilk olarak büyük bir cesaretle tv de mini seri olarak yayınlanan Börü’nün televizyon bölümleri bu gece son buldu. Sinema filminde buluşmak üzere bizi izleyip gönül veren bütün insanlara selam olsun.”

Murat Arkin (Kemal Boratav)
“Mesajlarında börü bitmemeliydi diyen , meraklarını dile getiren dostlar. Çekimler daha başlamadan önce mini dizi olarak tasarlanan,6 bölüm çekilip teslim edilen #börü nün devamı sinema filmi olarak sizlerin beğenisine sunulacak. Bu yolculukta bizleri yalnız bırakmayan siz izleyicilerimize yürek dolusu sevgiler”

Ahmet Pinar (Barbaros Çepni)

“BÖRÜ’nün 6 bölümlük macerasını, sinema salonlarına geçmeden önce en iyisiyle taçlandırmaya gayret ettik. Bundan sonrası takdirinize kalmış, bölümü yine 3. bölüm gibi ben yazdım, ekip yine tüm bölümler gibi sektörde bizden başkasının kaldıramayacağı cefalara göğüs gerdi, çoğu proje arkadaşımız birden fazla görev üstlendi. BÖRÜ, televizyon için nelerin mümkün olduğuna dair bir anıt olarak niteliklerinden dolayı kalıcı olacak, ama asla unutmayalım ki, Polis Özel Harekat bünyesindeki kahramanların büyük fedakarlıklarını ne şimdi, ne de gelecekteki nesillere unutturmamak bu projenin en büyük sorumluluğudur.”

 

Börü Filmi Oyuncuları
Ahu Türkpençe (Asena Tümer)
Serkan Çayoglu (Kaya Ülgen)
Emir Benderlioglu (Turan Kara)
Murat Arkin (Kemal Boratav)
Mesut Akusta (Irfan Aladag)
Firat Dogruloglu (Behçet Orbay)
Can Nergis (Tolga Erlik)
Ozan Agaç (Baran Harput)
Bedii Akin (Ömer Tunç)
Odkan Yilmaz (Bozkurt)

Börü Sinema Filmi Konusu

Börü Filmi Konusu genel itibariyle 15 Temmuz’u konu almaktadır.  Özellikle 15 Temmuz 2016’da darbe girişimi sırasında Özel Kuvvetler Komutanlığına girmeye çalışan Özel Kuvvetler Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Semih Terzi’yi, Özel Kuvvetler komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’dan aldığı emir üzerine göğsünden vurarak öldüren ve bunun üzerine Semih Terzi’nin korumalarından Binbaşı Fatih Şahin ve Üsteğmen Mihrali Atmaca tarafından otuz kurşunla şehit edilen kahraman Ömer Halisdemir’in sahnesinin de yer alması bekleniyor. Ayrıca Gölbaşı Türksat Merkezi diğer bir sahne olacak.  15 Temmuz filmi olarak o geceyi tekrar hatırlamak ve şehitlerimizi anmak isteyenler Börü sinema filmi 28 Aralık vizyon tarihi olarak belirlendi. 28 Aralık’ta Börü filmi vizyona girdiğinde mutlaka izlemenizi öneririz.