Cihan Bir Litre Gözyaşı kim ? Miray Daner Kimdir ?

/ 11 Ekim 2018 / / yorumsuz
Cihan Bir Litre Gözyaşı kim ? Miray Daner Kimdir ?

Geçtiğimiz pazar günü ekranlara gelen Bir Litre Gözyaşı duygu dolu hikayesi ile herkesi kendine bağladı. Oldukça beğenilen dizi bildiğiniz gibi bir Kore dizisi olan ve aynı isimle yayınlanan Kore dizisi Bir Litre Gözyaşı ile aynı konuya sahip.  Dizide ölümcül bir hastalığı olan Üniversite öğrencisi Cihan baş karakter. Cihan Bir Litre Gözyaşı kim ?  Bir Litre Gözyaşı Dizisindeki Cihan kimdir ? Cihan gerçek adı ne, kaç yaşında, sevgilisi varmı,  varsa sevgilisinin ismi ne, instagram adresi hepsini sizin için araştırdık ve bu makalede topladık.

Bir Litre Gözyaşı Dizisindeki Cihan kimdir ?

Bir Litre Gözyaşı Dizisindeki Cihan gerçek adı Miray Daner tam adı Miray Naz Daner.  15 Ocak 1999 İstanbul doğumludur . Yaşı 19 boyu ise 1,64 dır. Oğlak burcudur. Oyunculuğa 7 yaşında başlayan Daner, Papatyam dizisinde 121 bölüm Metin Akpınar’ın torunu “Gonca”yı oynamıştır. Dersimiz Atatürk filminde ise Sabiha Gökçen’in küçüklüğünü canlandırmıştır. İlk başrol deneyimini ise Disney Channel Türkiye’de yayınlanan Zil Çalınca adlı dizide yaşamıştır.  Ardından 2007 yılında Bez Bebek dizisinde rol almıştır. 2015’te Medcezir dizisindeki şımarık Beren Beylice karakteri ile popülaritesini artıran Miray Daner, son olarak Kanal D ekranlarında iki sezon boyunca ekranlara gelen, Bergüzar Korel ve Halit Ergenç’in baş rollerini paylaştığı Vatanım Sensin isimli dizide de Cevdet ve Azize’nin memleket sevdalısı kızı Hilal karakterini canlandırmıştı.

Miray Daner’in rol aldığı diziler ve filmler:

2007 – Bez Bebek (Doll Nergis) (TV Dizisi)
2009 – 2011 – Papatyam (Gonca) (TV Dizisi)
2010 – Çınar Ağacı (Peln) (Sinema Filmi)
2010 – 1 Kadın 1 Erkek (Zeynep’in çocukluğu) (TV Dizisi)
2010 – Dersimiz Atatürk (Sabiha Gökçen’in çocukluğu) (Sinema Filmi)
2012 – Zil Çalınca Avı (Miray) (TV Dizisi)
2012 – Zil Çalınca (Duygu) (TV Dizisi)
2012 – Arkadaşım Max (Melda) (Sinema Filmi)
2012 – 2013 – Merhaba Hayat (Dünya) (TV Dizisi)
2013 – 2014 – Medcezir (Beren Beylice) (TV Dizisi)
2016 – 2017 – Vatanım Sensin (Hilal) (TV Dizisi)
2017 – Hürkuş: Göklerdeki Kahraman (Sinema Filmi)
2018- Bir Litre Gözyaşı-(Cihan) (TV Dizisi)

 

Miray Daner Sevgilisi Kubilay Aka


Miray Daner instagram hesabı @miraydaner üzerinden instagram fotoğraflarını ve videolarını görebilirsiniz.  Miray Daner sevgilisi Vatanım Sensin dizisindeki rol arkadaşı Kubilay Aka’dır. Kubilay Aka şu sıralar Celasun karakteriyle Çukur Dizisinde yer almaktadır.  İkili aşklarını magazin basınından saklamazken sosyal medyada oldukça samimi pozlar paylaşmaktadırlar.

Miray Daner Bir Litre Gözyaşı Cihan Hastalığı Ne ? makalemizden dizideki karakterinin hastalığı hakkında bilgi alabilirsiniz.  Ayrıca Bir Litre Gözyaşı yeni bölümleri ne zaman hangi gün ? makalemizden dizinin yeni bölümlerinin ne zaman yayınlanacağını öğrenebilirsiniz.Benzer Konular