Çukur Dizisi Veysel kimdir?

/ 13 Kasım 2018 / / yorumsuz
Çukur Dizisi Veysel kimdir?

Çukur dizisinde son bölümlerde gördüğümüz Veysel karakteri kimdir?  Çukur Dizisi Veysel kimdir?  Çukur seyircileri son bölümlerde Veysel karakterini oldukça merak ediyorlar. Hemen merakınızı giderelim. Çukur dizisi Veyseli canlandıran oyuncu Halil Babür’dür. Halil Babür kimdir? Cevabını sizler için araştırdık ve bu makalemizi derledik.

Çukur dizisi Veysel kimdir?

Çukur dizisindeki Veysel karakterini canlandıran Halil Babür, 1987 yılında doğmuştur. Aslen nerelidir derseniz Bitlis doğumlu olup Bitlislidir. Halil Babür, lise tiyatrosuyla tiyatro ve oyunculuğa başladı. Çocuk, gençlik ve özel tiyatrolarda profesyonel oyuncu olarak oynadı. Şehir Tiyatrolarına bağlı olarak Mekan Tiyatro Festivalinde köy seyirlik oyunları nda görev aldı. Çeşitli dallarda temel eğitimleri de buradaki atölye çalışmalarında (pantomim, tahta bacak vs) gördü. 2 sene üst üste mezun olduğu lisenin oyunlarının rejisörlüğünü yaptı ve çeşitli ödüller aldı. Kamerayla ilk tanışıklığı kendi kısa film grupları olan “Nampas Film” bünyesinde çekmiş oldukları filmlerle başladı. Bu filmlerde çeşitli roller oynadı. 2008 yılında profesyonel olarak dizi filmlere adım attı. Şu sıralar “Melekler Korusun” adlı dizide “Hakan” karakterini canlandırmakta ve 2009 yılında kurulan “İstanbul Yeni Sahne” adlı tiyatro gurubunun ana kadrosunda yer almaktadır. Özel Yetenekleri: Futbol (Lisanslı), Şarkı Söylemek(Solistlik), Darbuka ve Piyano(Temel), Doğu ve Güneydoğu Anadolu Şiveleri.

Halil Babür, eğitimini Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2007 yılında rol aldığı Tek Türkiye dizisi ile yaşamış ancak Pis Yedili dizisinde canlandırdığı Trafo karakteriyle tanınmaktadır. Tövbeler Tövbesi, Ömre Bedel, Melekler Korusun ve Karadayı dizilerinde rol alan Halil Babür; Show Tv ekranlarında yayınlanan; kadrosunda Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Dilan Çiçek Deniz, Ercan Kesal, Perihan Savaş, Öner Erkan, Kubilay Aka, Rıza Kocaoğlu, Çetin Sarıkartal, Kadir Çermik, Erkan Avcı, Berkay Ateş, Cem Uslu, Uğur Yıldıran gibi isimlerin yer aldığı Çukur dizisinde Veysel karakterini canlandırmaktadır.Benzer Konular