Diriliş Ertuğrul Alondoya kimdir amacı nedir ?

/ 2 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Diriliş Ertuğrul Alondoya kimdir amacı nedir ?

Trt 1 de bu akşam ön plana çıkar Diriliş Ertuğrul Alondoya kimdir amacı nedir. Tarihteki gerçek hayatı nedir nasıl ölmüştür ve planları nedir? Baycu Noyan ile bağlantısı varmıdır kime hizmet etmektedir. Ertuğrul Alondoya’yı öldürecekmi ajan olduğunu anlayacakmı göreceğiz.

Baycu Noyan’ı zamanında her tarafını keserek yolun üzerinde bırakmışlardır. Yaşamasına ihtimal bile vermemişlerdir. Ancak kedi canlı olan Noyan hayata sıkı sıkı tutulmuş onu ölümün eşiğine sürükleyen Ertuğrula karşı dirilmiştir. Yıllarca güçlenen ordu kuran topluluğunu alıp Ertuğrul 7 cihanın neresinde olursa olsun onu bulup canını almaya ant içmiştir.

Noyan bu sefer planlarında daha emin adımlarla yürümektedir. Önce Ertuğrul’un içine ajanlar yerleştirmektedir. Bunlardan birisi de Alondoya’dır. Ertuğrulun olabildiğince yanına girmek için çabalar. Aslında Alondoya Noyan’ın kardeşidir. Baycu Noyan’a ajanlık yapar. Ertuğrul’un her adımını Noyan’a anlatır taşır.

Planlarına bir yenisini ve bir ajanı daha ekleyen Noyan Ertuğrul’u öldürmeye bir adım daha yaklaşmasının kutlamasını yapmaktadır. Ertuğrul ise ilk defa hayatından ve üzerinde kurulduğunu düşündüğü planlardan tedirgindir.Benzer Konular