Dizi Çekimleri Adana Aladağ çiftliği nerede ?

/ 3 Ekim 2018 / / yorumsuz
Dizi Çekimleri Adana Aladağ çiftliği nerede ?

Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor diye merak eden izleyiciler Adana Aladağ Çiftliği nerede gerçekten varmı diye merak ediyorlar. Adana Aladağ çiftliği nerede sorusunu sizin için araştırdık. Bakın Bir Zamanlar Çukurova dizisi nerede çekiliyor. Dizi Çekimleri Adana Aladağ çiftliği nerede ? makalemize hoş geldiniz. Bunndan sonra sizlere dizi çekim mekanları hakkında bilgiler veren bir bölümümüz olacak.

Bir Zamanlar Çukurova Çiftlik Evi

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Yaman Çiftliği önemli bir çekim alanı.  Sekiz ay süren inşaat sonucunda ortaya çıkan Aladağ çiftlik için 450 kişilik profesyonel bir ekip Çiftliği dizinin çekimlerine yetiştirebilmek için gece gündüz demeden çalıştı. Adana’da, Çukurova’nın uçsuz bucaksız coğrafyasında kurulan Aladağ Çiftlik evinde, 1970’lerden bugüne uzanan bir hikâye hayat buluyor. Peki Dizi Çekimleri Adana Aladağ çiftliği nerede ?  Çiftlik Çukurova’nın şehre uzak bir bölgesinde kuruldu.  Adana, Türkiye’nin en kalabalık 6. şehri.  Zaman zaman Adana merkez yada Çukurova merkezlerinde de çekim yapılan diziye halkın yoğun ilgisi oluyor.  Bu sebeple çekimlerin sorunsuz yapılabilmesi adına Çiftlik için merkeze uzak bir mekan seçildi.

Bir Zamanlar Çukurova’daki Aladağ Çiftliği

Dizinin çekimleri maliyetten kaçmayan yapımcı şirket Tims & B prodüksiyon Timur Savcı ve Burak Sağyaşar tarafından yönetiliyor.  Yapımcılar bu büyük platoyu daha sonra başka dizilerde de kullanabilecek şekilde yaptırdılar. Yapımcı şirketin hali hazırda Bir Zamanlar Çukurova dışında, Star tv ekranlarında yayınlanan Söz dizisi, Show tv ekranlarında yayınlanan Gülperi dizisi  mevcut ve oldukça iyi reyting alıyorlar. Harcadıkları paranın ve emeğin karşılığını almaya başlayan yapımcı ve oyuncular Bir Zamanlar Çukurova reytingleri yüksek geldiği için oldukça memnunlar.

Dizi Çekimleri Adana Aladağ çiftliği nerede ?

Vahide Perçin (Hünkar Yaman)
Çukurova bölgesinin en büyük beylerinden biri olan Demir Yaman’ın annesi. Adı gibi hünkar, adı gibi kararlı, dirayetli bir kadın. Oğlu Demir’in sahip olduğu toprakların hanım ağası, ırgatların ise büyük hanımı. Hünkar Yaman için Demir’den ve Demir’in itibarından daha önemli hiçbir şey yok. Tek dileği ise soylarının sürmesi ve oğlunun sahip olduğu bu toprakların ileride emin ellere miras kalması. Ama bir gün oğlunun itibarının sarsılmak üzere olduğunu anlayacak ve çok tehlikeli bir oyun kurarak bunun önüne geçmek isteyecektir.

Uğur Güneş (Yılmaz Akkaya)
İstanbul’un yakışıklı,  iyi yürekli çocuğu, mütevazi bir aşık. Parada pulda şanda şerefte gözü olmayan birisi. Hayatta en büyük dileği ise canından çok sevdiği Züleyha’sıyla evlenip mutlu bir hayat yaşamak güzel bir yuva kurmak. Ama bir gün hayattan ağır bir darbe alacak ve geleceği de hayalleri de tümüyle değişecek. Sevdiği kız için elini kana bulayan Yılmaz’ın içine düştüğü kaçak hayatı onu hiç beklemediği yollara sürükleyecek.

Murat Ünalmış (Demir Yaman)
Çukurova’nın toprak ağası. Büyük bir servetin sahibi. Çukurova’nın en büyüğü, bu bereketli toprakların tek hükümdarı olmayı hedefleyen, bunu gerçekleştirmek için her şeyi yapabilecek kadar hırslı, gözü kara bir adam. Ama babasından miras kalan bu uçsuz bucaksız toprakları günü gelince bırakacağı bir evladı yok. Demir, Züleyha’ya görür görmez aşık oluyor. Acaba aşk Çukurova’nın bu yakışıklı ve hırslı beyini değiştirebilecek mi? Demir Yaman aşkı ve toprakları için gözünü ne kadar karartacak?

Hilal Altınbilek (Züleyha)
Talihin olanca güzelliği veripde birazcık şansı ve kısmeti esirgediği,  iyi niyetli ama gerektiğinde kararlı, inatçı olabilen, zeki ve mütevazı bir genç kız. Parada pulda gözü olmayan Züleyha’nın en büyük hayali ise sevdiği adam olan Yılmaz’la evlenip yuva kurmak ve mutlu bir hayat yaşamak. Ama bir gün üvey abisi Züleyha’nın hayatını mahvedecek bir olaya imza atar. Bu olaydan sonra darmadağın olan Züleyha’nın tek çaresi ise Yılmaz’la birlikte Adana’ya kaçmak olacaktır. Ama kader Züleyha’yı sınamaktan vazgeçmeyecek, onu ölümden daha zor kararlar vermek zorunda bırakacaktır.Benzer Konular