Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? TV’de ilk kez Fox TV yayınlayacak

/ 3 Ocak 2019 / / yorumsuz
Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? TV’de ilk kez Fox TV yayınlayacak

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? filmi 7 Ocak 2019 Pazartesi günü TV’de ilk kez FOX TV ekranlarına geliyor. Kamil Çetin’in yönettiği Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? 5 milyonu aşkın takipçisi olan Youtuber Enes Batur’un hikâyesini anlatıyor. Film önceleri hiçbir şey olan bir çocuğun kendini geliştirerek dünya yıldızı olmasını anlatıyor. Bu yolda karakterindeki değişimler, yaptığı seçimler ve psikolojisi büyük önem taşıyor. Saf iyi aile çocuğu olan karakterimiz zamanla bir dünya starı olurken bu iyi özelliklerini kaybediyor.  Enes Batur Hayal mi Gerçek mi gişe ve hasılatıyla şaşırttı Hayal mi Gerçekmi filmi, Türkiye’de 19 Ocak 2018’de vizyona girdi. Gösterimde kaldığı on bir hafta boyunca 1,4 milyon kişi tarafından izlendi ve ₺17,4 milyon hasılat elde etti.

Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi izle

Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi İzle, Tv’de ilk kez

Enes Batur Hayal Mi Gerçek Mi konusu ; Karakterimizin ismi Enes Batur’dur. Enes babası polis annesi bir hemşire olduğundan sürekli yalnız kalmaktadır. Ailesi tarafından neredeyse hiç ilgi görmez böylece içe kapanık bir çocuk olmaktadır. Babası ona 6 yaşındayken bilgisayar alır ve tüm dünyası o olur. Ortaokul yılları arasında normal çocuklara göre çok daha fazla sivilcesi vardır ve diğer çocuklar tarafından dışlanmaktadır. Bu durum ona küçüklüğünden beri hayal kurmasını sağlamıştır. Her zaman çevresi tarafından sevilen insan olmak istemiştir.

Babası bu işin gelip geçici olduğunu söyler sürekli ve üniversite sınavına çalışması için onu zorlar. Çevresindeki herkes ona doğru olanın bu olduğunu söyler, üniversite sınavına çalışıp kazanıp bir yerlere gitmenin en hayırlı olduğu söylenir. Enes’in büyük bir seçim yapması gerekmektedir. Ya hayallerinin peşinde koşup YouTuber olacak, kimsenin gitmediği yoldan gidip farklı bir şeyler başarmak için çabalayacak ya da riske atmayıp üniversite sınavına çalışacaktır.

Ocak 2018 tarihinde gösterime giren filmin televizyonda yayınlanmasını özellikle Enes Batur takipçileri sabırsızlıkla beklenmektedir. Enes Batur Hayal mi Gerçek mi hangi kanalda yayınlanacak, ne zaman yayınlanacak sorularını soran takipçiler Enes Batur’dan Youtube kanalından filmi yayınlamasını bile istemişlerdir. Ancak filmin yayın hakları FOX TV’ye satılmış olduğundan bu mümkün olmadı.  Üzerinden 1 yıl geçen Enes Batur Hayal mi Gerçek mi filmi TV’de ilk kez 7 Ocak 2019 Pazartesi akşamı saat 20:00 da FOX TV ekranlarında yayınlanacak.

Fenomen olan ve 9 milyondan fazla takipçisi bulunan Enes Batur’un hayatından kesitler işlenen ve nasıl fenomen olduğunun anlatıldığı filmin yönetmenliğini, Kamil Çetin üstlenmiştir. Başrolde Enes Batur’un oynadığı filmde, Bilal Hancı ve Atakan Özyurt kendisine eşlik etmektedir.  Ayrıca yine birçok youtuber filmde yer alıyor.  Film, kendi içine dönük ve çok sosyal olmayan Enes’e, polis olan babasının bir bilgisayar alması ile başlar. Ailesi ile çok az zaman geçirebilen Enes, tüm vaktini bilgisayarda geçirmeye başlar. Okulda da çok fazla arkadaşı olmayan ve öğrenciler tarafından dışlanan bu çocuk, artık internet üzerinden kendine yeni bir ortam oluşturma hayalleri kurmaya başlamıştır. Hatta üniversiteye gitme zamanı geldiğinde YouTube üzerinden sahip olduğu fenomenleri kaybetmemek adına, bir seçim yapmak zorunda bile kalacaktır. Ya ailesinin istediği gibi üniversiteye hazırlanacak, ya da hayallerinin peşinden giderek, sahip olduğu popülerliği arttıracaktır. İşte Enes Batur’un gerçek hayat hikâyesinden yola çıkılarak yapılmış olan bu film, büyük bir merakla beklenmektedir.

Youtuber Oyuncular : Enes Batur , Fatih Yasin , Atakan Özyurt , Bilal Hancı , Baturay Anar , Reynmen (Yusuf Aktaş) , Başak Karahan , Kaya Giray , Çağla Demirel , Berk Muhammet Sezgin , Lord Of Murat , Uras Benlioğlu , Duru Önver , Burak Güngör , Şeyda Erdoğan , Sarp Atilla , Turgut Ekim