Engin Altan Düzyatan 3 te 3 Tarih yarışması sunacak

/ 23 Eylül 2018 / / yorumsuz
Engin Altan Düzyatan 3 te 3 Tarih yarışması sunacak

TRT 1 ekranlarında ekim ayından itibaren salı akşamları 3te3 Tarih adlı yarışma ekranlara gelecek. 3’te 3 Tarih bilgi yarışması olacak. Yarışmayı  yine TRT1 ekranlarında yayınlanan Altın Petek yarışması, Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışması gibi yarışmaları yapan R Ajans  yapacak.  3’te 3 Tarih’in sunucusu ise Diriliş Ertuğrul’un yıldızı Engin Altan Düzyatan oldu. Engin Altan Düzyatan 3 te 3 Tarih yarışması sunacak.

3te3 Tarih yarışmasının ödülü tam 1 milyon TL.  Ödüllü yarışmada katılanların bazen fikir alacağı, bazen fırça yiyeceği bir de danışman yer alacak.. Programda tarih danışmanlığı yapacak isim Prof. Dr. Tufan Gündüz olacak.

Engin Altan Düzyatan 3 te 3 Tarih yarışması

TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan,  Vatan Gazetesinden Oya Doğan’a verdiği röportajda yarışmayı şöyle anlattı.

“Salı günleri format gireceğiz. Bir tarih yarışma programı. Adı 3’te 3 Tarih. 3 soruyu art arda doğru cevaplarsanız  ödülü cebe atıyorsunuz. Sonra 3 soruyla devam ediyorsunuz. Sonunda büyük ödül var. Tam 1 milyon TL. Bu yarışmada toplumsal kabul görmüş bir tarihçi olacak. Bize sorduğumuz her sorunun tarihsel sürecini anlatacak. Büyük ihtimalle ekimde ekranda olacak.”

TRT 3’te 3 yarışması bir değişiklik yaşanmaz ise Salı Günleri ekranlarda olacak.  Salı günü ise televizyon ekranlarında büyük rekabet mevcut. Geçtiğimiz sezondan devam eden Fox tv Kadın dizisi, Star tv ekranlarında yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler Dizisi ve ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi de salı akşamları yayınlanıyor. Bu dizilere Ekim ayında Kanal D’nin Muhteşem İkili isimli dizinin de eklenmesi bekleniyor.  Kısacası Salı günü reyting rekabeti oldukça fazla umarız TRT 3’te 3 Tarih yarışması bu rekabetin içerisinde kaybolmadan yayın hayatına devam eder.Benzer Konular