Gelinim Mutfakta 16 mayıs kim birinci oldu

/ 15 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Gelinim Mutfakta 16 mayıs kim birinci oldu

Gelinim mutfakta yarışmasında 16 mayıs kim birincisi oldu merak edildi. Çekişmeli yarışmada bu hafta kim veda edecek Elif tekrardan altınların sahibi olabilecek mi. Geniş ayrıntı haberimizde.

Her hafta bir yarışmacının ayrılıp yeni yarışmacının katıldığı Gelinim Mutfakta yarışmasında şöyle oluyor. Her gün gün puanlar toplanıyor. 16 mayıs salı günü kim kaç puan aldı takip ediliyor. pazartesinden cuma gününe kadar başarı elde ediliyor. Cuma final günü ise en yüksek puanı alan yarışmacılar 5 altının sahibi oluyor. Böylece ödül ile evlerine gidiyor. Haftanın sonuncusu olan yarışmacı ise yerini yeni kişilere bırakıyor. Çok farklı döngüsü olan yarışmayı takip edebilmek çok zor. Mesela geçen hafta yarışan Gülşah bu hafta yerini yeni yarışmacılara bıraktı. Evinden izlemek ile yetindi.

Gelinim Mutfakta yarışmasında şöyle bir şey oluyor. Eğer yeni yarışmacı iseniz acemisiniz ortama ayak uydurmadan tam olarak hakim olmadan ne yazık ki hepsi sizden deneyimli olan yarışmacılara karşı oynuyorsunuz. Yani bu durumda ilk hafta yarışmada kalabilmeniz ve sizin yerinize başka bir deneyimli oyuncuyu eleyebilmeniz en zorlu 5 gün oluyor. Şuana kadar katıldığı ilk hafta 5 altın ödülünü alabilen yarışmacı sayısı yok denecek kadar az.

Yarışma sırasında gelinlerin birbirlerine atışmalarında son dakika gerilimleri yaşanıyor. Kayın valideye ben senin yerinde olsam onun elinden su içmem mesela böyle gelin mi olur gibi ağır itamların bulunduğu yarışmanın galibi kimin olacağını merak ediyoruz. Başak Hanım ve kayınvalidesi dünkü yarışmada hanelerine en yüksek puanı yazdırmayı başardılar. Ancak bugün şansları yok gibi. Finalde altınların sahibi hangi yarışmacı olacağını merak ediyoruz.

Yurdanur katıldığı ilk günden gelen sözlere pek kulak asmayarak hepinizden yaşça büyüğüm. Adabınızı takının burada herkes yemeğini yapsın ve sonucuna baksın anlamındaki sözleri ile sert çıkışta bulundu. Yere henüz hakim olmayan Yurdanur’u gelecek hafta da görmek isteriz. Gelinim Mutfakta 16 mayıs kim birinci oldu kim kaç puan aldı. Güncel programın bu haftaki kazananını merak ediyor musunuz ? İşte sizlere muhteşem bir hafta sonucu Gelinim Mutfakta 20 temmuz cuma kim kazandı detayları.