Gelinim Mutfakta Emel Kim? Emel Babur Kimdir?

/ 3 Aralık 2018 / / yorumsuz
Gelinim Mutfakta Emel Kim? Emel Babur Kimdir?

KanalD ekranlarında haftaiçi hergün 12:15 de Fatih Ürek sunuculuğunda yayınlanan Gelinim Mutfakta yarışması devam ediyor. Gelinim Mutfakta 37. hafta finali olan 185. Bölümünde en az puanı toplayan gelin Elvan ve Kayınvalidesi Şennur  hanım Gelinim Mutfakta yarışmasına veda etmişti. Elvan yerine Gelinim Mutfakta Emel Babur yarışmaya dahil oldu. Gelinim Mutfakta Emel kim? Emel Babur kimdir? kaç yaşında, nereli ?

Gelinim Mutfakta 185. Bölüm Kim Elendi?

Gelinim Mutfakta 185. Bölüm en az puanı alan yarışmacı 45 puan ile Elvan Biryol oldu. Elvan ile Şennur hanım gitmesi yarışmacılar arasında üzüntüyle karşılandı. Diğer yarışmacıların hepsi Elvan ve Şennur hanımı çok sevdiklerini dile getirdiler. Özellikle Hatice artık elenmesi gereken kişinin Cansu olduğunu söyledi ve artık Cansu’nun elenmesi için elinden geleni yapacağını söyledi. Elenen Elvan ise çok üzüldüğünü ancak arkadaşlarını kendisi hakkında söylediklerinden çok mutlu olduğunu dile getirdi ve 1 çeyrekle yarışmadan ayrıldığını söyledi.

Gelinim Mutfakta Emel Kim? Emel Babur Kimdir?

Gelin Emel Babur, Tuğçe Babur yarışmaya yeni başladılar. Aslen Tokatlı olan Gelinim Mutfakta Emel, İstanbul Beylikdüzünden yarışmaya katılıyor. 2.5 yıllık evli. Henüz bebeği yok. Özel bir sektörde çalışan Emel Babur kayınvalidesi Tuğçe Babur’un sürekli Gelinim Mutfakta izlediğini söyleyerek katılması konusunda kendisini ikna ettiğini söyledi. Kayınvalide Tuğçe Babur gelininin el lezzetine güvendiğini söyledi.

Yarışmaya sandıkla gelen Gelinim Mutfakta Emel Babur oldukça iddialı başladı. Bu sandığı altınlarla dolduracağını dile getiren Gelinim Mutfakta Emel Babur bakalım söylediklerini gerçekleştirebilecekmi?

 

EV YAPIMI CUP CHEESECAKE

Taban için

7-8 adet kedi dili bisküvi

1 avuç fındık

50 gr tereyağ

4 adet limon

5 çorba kaşığı şeker

1 çorba kaşığı nişasta

4 çorba kaşığı mascarpone peyniri

3 çorba kaşığı pudra şekeri

15 adet frambuaz

Süslemesi için;

Taze nane yaprakları

Çikolata rendesi

Birkaç adet frambuaz

Yapılışı:

Bir küçük tencereye hafif dövülmüş fındıkları atın ve 1 dakika kavurun. Bu sırada bir kasede kedi dili bisküvileri ufalayın.

Tencereyi ateşten alın, 50 gram tereyağını ve bisküvileri ekleyin , bu sizin cheesecake’inizin tabanı olacak.

Limonlarınızın kabuklarını fileto çıkaracak şekilde soyun ve zarlarından ayıklayın.

Küçük bir tencereye zarsız limonları atın ve 5 kaşık şeker ilave edip iyice karıştırın. Homojen hale gelmesi için el blenderi ile çekin. İyice çektiğiniz limonları süzgeç ile süzün ve tekrar tencereye alın üzerine bir küçük kapta sulandırdığınız nişastayı ekleyin karıştırın ve ateşten alıp soğumaya bırakın.

Mascarpone peynirine pudra şekerini ekleyin ve iyice havalandırarak karıştırın.

Son olarak cam kupalarınızı alın en alta tabanı koyup üstünden bastırın, üst katına limon jölesini 1 kat olarak yayın, üstüne taze frambuazlardan 3-4 adet ekleyin, en üstüne mascarpone karışımınızı ekleyip,tatlınızın üzerini rende çikolata,frambuaz,nane ile süsleyerek servis edin.

Gelinim Mutfakta yeni gelen yarışmacı Emel Babur hakkında bildiklerimizi anlattık. Gelinim Mutfakta Emel kim? Tuğçe hanım kimdir?  gibi sorulara yanıt verdik. Yarışmacılar hakkında önümüzdeki bölümlerde detaylar ortaya çıkmaya başlayacaktır. Yeni Gelin Emel ve yarışma hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. Bu hafta sizce kim kazanır?