Gelinim Mutfakta haftanın birincisi kim oldu 25 mayıs kim elendi

/ 25 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Gelinim Mutfakta haftanın birincisi kim oldu 25 mayıs kim elendi

Her hafta cuma günü büyük ödül kazanan yarışmacıya veriliyor. Gelinim Mutfakta haftanın birincisi kim oldu 25 mayıs günü kim elendi kim kaç puan aldı ve altınların sahibi kim oldu Fatih Ürek açıkladı işte detayları.


Başak toplamda 69 puan aldı. Ancak puanların açıklanmasından sonra 3 puanı düşülen Başak haksızlık yapıldığını öne sürdü. Fatih Ürek konuya açıklık getirmesi ile gelin ve kaynanalar sakinleştirildi. Çünkü haftanın birincisi olarak açıklanan Başak 3 puan düşmesine rağmen 66 puan ile yinede birinci olmuştu. Başak 55. bölüm 11. hafta birincisi olarak 5 adet altın bileziği aldı. Bu bileziklerin her biri kaç para eder net bilgi yok ancak ortalama bir bilezik günümüzde 3.000 Tl civarı olduğunu düşündüğümüzde haftalık 15.000 Tl lik ödül iyi bir para olarak gözüküyor. Ancak Başak aldığı bilezikleri kaynanası ile nasıl paylaşır bilinmiyor.

Hanife Kuvel birincilik sonrasında yaptığı açıklamada bizim ile herkes uğraşıyor dedi. Önümüze sinsice planlar sürülüp bizi egale etmeye çalışılsa da yinede Başak hak ettiğini kazandı dedi. Yaptığı her lezzet hepsinden daha iyiydi biz bu hafta birinciliği zaten hak etmiştik başkasının kazanması durumunda haksızlık olurdu dedi. Puanı kırıldığı halde yinede birinci olan gelinimi tebrik ediyorum dedi.

Yurdanur hanım Gelinim Mutfakta 25 mayıs günü kaç puan ile haftayı kapattığını merak ediyorsunuz. Aslında birinciliğe çok yaklaşmıştı. 63 puan ile Yurdanur Hanım 2. oldu. Başak 69 puandan 66 puana düşürülmesine rağmen birinciliği Yurdanur Hanım’a Gelinim Mutfakta programında bırakmadı. Birinci olabileceğine inanmıştı. Yurdanur ağlamamak için sesini zor tuttu. Titreyen sesinden üzgünlüğü belli oldu. Hatice Karabulut ise Başak’ın bilezikleri kazanmış olmasını hazmedemiyorum dedi. Keşke Yurdanur kazanmış olsaydı diye de ekledi.

Gelinim Mutfakta haftanın en düşük puanını kim aldı kim elendi 25 mayıs

Haftanın en düşük puanını alan yarışmacı yarışmadan elenerek veda etti. Yerine pazartesi günü yeni hafta ile beraber yeni yarışmacı alacak. Haftaya veda eden yarışmacı Gelinim Mutfakta 11. hafta sonunda 48 puan aldı. 2 aydır Gelinim sensin programında olan Hatica hanım ve annesi Hüsniye Hanım Gelinim Mutfakta 25 mayıs elenen yarışmacısı oldu. Elif’in ise açıklanma esnasından korkusu gözlerinden belli oldu. Yaklaşık 8 haftadır beraber olan yarışmacı elenen kişi olarak yarışmadan ayrıldı. Röportajında ağlasa da artık Hüsniye Hanım bana hak ettiğim puanı vermiyor. Onun için gitmem daha iyi oldu dedi. Adaletsiz puanlar verildiği için ben elendim dedi. Başak’ı da takdir etmiyorum dedi.

Elif büyük bir şok açıklaması yaptı. Ben buradaki yarışmadan artık memnun değilim ve kendi isteğim ile yarışmadan ayrılmak istiyorum dedi. Buradaki adaletsizlik içerisinde daha çok bulunmak istemiyorum dedi. Sağlık sektöründe çalışan Elif çalıştığı iş ile alakalı sorunlar yaşıyordu. Yoğun bakım elemanı olarak çalışan Elif kendi bayrağını elenen yarışmacı Hatice’ye teslim etti. Tamamen işim ile alakalı ayrılmak istiyorum dedi ve Elif yarışmadan kendi isteği ile ayrıldı ve Hatice Elif’in yerine devam edecek. Başak ise zaten Elif elenecekti elenmeden kendisi pes etti dedi.