Gelinim Mutfakta Yağnur kimdir? Yağnur İşçiler kim?

/ 17 Aralık 2018 / / yorumsuz
Gelinim Mutfakta Yağnur kimdir? Yağnur İşçiler kim?

KanalD ekranlarında haftaiçi hergün 12:15 de Fatih Ürek sunuculuğunda yayınlanan Gelinim Mutfakta yarışması devam ediyor. Gelinim Mutfakta 39. hafta finali olan 195. Bölümünde en az puanı toplayan gelin Emel ve Kayınvalidesi  Tuğçe hanım Gelinim Mutfakta yarışmasına veda etmişti. Emel yerine Gelinim Mutfakta Yağnur yarışmaya dahil oldu. Gelinim Mutfakta Yağnur kimdir? Yağnur İçiler kim? kaç yaşında, nereli ?

Gelinim Mutfakta 195. Bölüm Kim Elendi?

Gelinim Mutfakta 195. Bölüm en az puanı alan yarışmacı Emel oldu. 53 puan alan Emel ile Tuğçe hanımın gitmesi yarışmacılar arasında üzüntüyle karşılandı. Tüm yarışmacılar Emel’i sevdiklerini dile getirirken gitmesine üzüldüklerini söylediler. Cansu ise Emel’i seviyorum fakat gitmesini istediğim Emel demiştim ve gidiyor bundan memnunum diye konuştu.

Gelinim Mutfakta Yağnur Kimdir? Yağnur İşçiler Kim?

gelinim mutfakta yağnur ve nilgün hanım

Gelinim Mutfakta Yağnur İşçiler ; Yağnur 10 yıllık evli. Göçmen gelini, Arnavut kızı. Egeli, Manisa’dan geliyor. Arnavut yemeklerinde iddialı olduğunu dile getiren Yağnur yarışmacılara Manisa mesir macunu ikram etti.Yağmur ile karıştırıldığını dile getirilen Gelinim Mutfakta Yağnur isminin Yağnur ; gökten nur yağması bereket yağması anlamında.  Kayınvalide Nilgün hanım ise Manisa’lı.

 

Gelinim Mutfakta – Baklava Yufkasında Pilav

BAKLAVA YUFKASINDA PİLAV 50 dk.

1,5 su bardağı baldo pirinç

3 su bardağı su

80 gr Antep fıstığı

4 çorba kaşığı zeytinyağı

2,5 çay kaşığı tuz

7 yaprak baklava yufkası

1 dolu çorba kaşığı tereyağı,

Yapılışı: 

Fırınınızı alt-üst fanlı 180 dereceye ayarlayın. 1,5 su bardağı pirinci tüm nişastası akıp, taneleri saydamlaşana kadar yıkayın. Pilav tenceresinde 3 çorba kaşığı zeytinyağında, pirinçleri bütün taneler saydamlaşana kadar, yaklaşık 10 dakika kavurun. Kavrulan pirince 3 su bardağı kaynar su, 2,5 çay kaşığı tuz ekleyip kapağını kapatın ve pişmeye bırakın. Tüm suyu çeken pirincin altını kapattıktan sonra kapağın altına bir bez ya da kağıt havlu yerleştirip, 15 dakika kadar demlenmesi için kenara koyun.1 çorba kaşığı zeytinyağında, irice doğradığınız 80 gr. Antep fıstığını kavurup, daha sonra pilava eklemek için bir kaba alın.

Pilav piştikten sonra baklava yufkalarını kek kalıbına yerleştirebilirsiniz. Bunu tam pilavı kalıba koyacağınız esnada yapın ki baklava yufkaları kurumasın. Fıstıkları kavurduğunuz tavada 1 çorba kaşığı tereyağını eritin, böylece fıstığın tadı da tereyağına geçecek. Eriyen tereyağı önce kek kalıbınızın içine sürün.Bu tarif için 7 yaprak baklava yufkası kullanmak yeterli oluyor. Her bir yaprağın arasını tereyağlayıp üst üste koyun…Tercihen tamamen soğumuş pilavı kavurduğunuz fıstıklarla karıştırın ve yufkaları yerleştirdiğiniz kalıbın içine alın. Bunun için isterseniz hafifçe bastırın ya da kek kalıbını tezgahınıza hafif hafif vurun. kenarlardan sarkan yufka parçalarıyla birlikte pilavın üzerini kapatın. Son olarak kapattığınız yufkanın üzerine erimiş tereyağı sürüp 180 derece fırında, 15 dakika pişirin. Üzeri kızaran ve çıtır çıtır olan pilavı servis tabağına kalıbı ters çevirerek çıkarın.