Genç Parti 2018 seçime girecek mi ?

/ 10 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Genç Parti 2018 seçime girecek mi ?

2002 yılından beri firari olan Genç Parti Cem Uzan 2018 seçime girecek mi merak konusu oldu. Son zamanlarda internet paylaşımları ile cem uzan dikkat çekiyor. Tekrardan Genç Parti’nin kurulması için çalışmalar başlatıldığı duyumları geliyor.

Cem Uzan aktif olarak twitter hesabı kullanıyor. 2002 yılında Türkiye’den firar edip Fransa’ya sığınma talebinde bulunmuştu. Talebi kabul edilen Cem Uzan Türkiye’nin ileri gelen sektörlerinin sahibi idi. Çeaş Kepez’ e haksız el konulduğunu ağzından hiç düşürmedi ve ardı geldi. Sadece kendisinin değil tüm ailesinin Türkiye’deki varlıklarına el konuldu. Çok hızlı gelişen bu olayda Cem Uzan haklı mıydı?

Ak Parti’nin başa geçmesi ile Cem Uzan zor günler yaşadı. Erken seçimler gündeme gelince Cem Uzan Fransa’da yoğun toplantılar yapmaya başladı. Toplantıların konusu ise Cem Uzan’ın tekrardan Genç Parti genel başkanı olması içindi. Şuan için gelen gayri resmi bilgiler çerçevesinde Cem Uzan Genç Parti genel başkanı olarak tekrardan seçildi. Peki ya Türkiye’de aranan kişi olan Cem Uzan Türkiye’ye nasıl girecek ?

Genç parti genel başkanı Cem Uzan oldu ise 2018 seçime girecek mi? Genç parti oy pusulalarında yer alacak mı? 2018 seçimlerinde Cem Uzan olacak mı. Star Tv’nin sahibi olduğu zamanda ve mal varlıklarına el konulduğu gün akşamında tv kanalına çıkıp canlı yayın yapmıştı. El konulma gerekçelerini belgelerini televizyon kanalında bizzat yayınlamış ve Tayyip Erdoğan’ı canlı yayına davet etmişti. Benim elimde her şey belgeli ve şuan benim hakkım devletin gücü içeriden kullanılarak elimden her şey alınıyor. Eğer ben gerçekten haksız isem karşıma birisi gelsin ve canlı yayında konuşalım tüm Türkiye izlesin demişti. Bu onun son sözleri oldu diyebiliriz.

Yıllardır Türkiye aşkı ile yaşayan ülkenin en büyük iş adamına dolandırıcı lakabı halk arasında dilden dile geziyordu. Ancak kendisi Türkiye’deki ilk özel televizyon kanalını kurmuş ayrıca bugün Vodofone olarak devam eden şirketi Telsim adı ile kurmuş Türkiye yayın ve iletişim alanında büyük gelişmeler ile ülkemizi ileriye götürmüş birisiydi. Cem Uzan’a babası sorulduğunda ise ona yaşattıkları için çok ağladı. Ancak Cem Uzan halen kendisini haklı görüyor bir gün Türkiye ye döneceğim ancak zamanı belli değil bende bilmiyorum ama çok istiyorum dedi.

Tayyip Erdoğan ile alakalı olarak Türkiye’yi 15 yıldır yönetiyor ülkeye unutulmayacak çok şey katmıştır nokta dedi. Ayrıca Dövizdeki TL nin gerilemesini de bir an önce durdurup önüne geçmeli diye ekledi. Bizim merak ettiğimiz konu ise 2018 seçimlerinde Genç Parti varmı ? Genç Parti’yi tekrardan kurmuş olsa da siyasete nasıl dahil olacağı bilinmez ancak YSK nın listesinde Genç Parti bulunmuyor. Yani oy pusulalarında Cem Uzan’ın kurucusu olduğu ve tekrardan genel başkanı seçildiği söylentilerinin olduğu partiye oy atmak mümkün olmayacak.

Cem Uzan’ın işte o konuşması.