Halkbank’tan Nasıl Ucuz Dolar Alınır ?

/ 1 Eylül 2018 / / yorumsuz
Halkbank’tan Nasıl Ucuz Dolar Alınır ?

Cuma akşamı Türk borsasının kapalı olduğu saatlerde Halkbank’tan Nasıl Ucuz Dolar Alınır  sosyal medyada gezmeye başladı. Yapılan bir hata sonucu dolar ve euro kuru 3 ay öncesine indi. Bir çok kişi halkbank hesabından nakit parası ile döviz aldı. Halkbank’tan nasıl ucuz döviz alınır size anlatalım.

Halkbank’tan nasıl ucuz döviz alınır

Halkbank açıklama yaparak sadece sınırlı sayıda kişiye satış olduğunu söyledi. Bir çok haber sitesinde yapılan işlemin hacmi nedir diye soruldu. Gerçek hacmi henüz açıklanmadı ve alanların içerisinde siyasi kişiler var mıydı ? Bu hatayı kim yaptı. Banka 1 euro bile yarı fiyatına sattı ise bu zarardır. Bankamızın bir zararı yok dedi. Bu zararı o zaman kim karşıladı? Manuel olarak değiştirilmesi mümkün olmayan bankanın döviz kurlarını kim nasıl değiştirdi hakkında soruşturma açıldı mı? Sistemsel hatadan yararlananlar hafta sonu olduğu için zaten parasını çekemedi. Bu oluşan yanlışlık kimin yanına kar kaldı kim bu işten kar etti ?

Halkbank’tan nasıl ucuz dolar alınır euro alınır diye bir çok yorum gelmeye başladı. Sistem sadece birkaç saat açık kaldı ve kapatıldı. Önce internet erişimine kapatılan Halkbank sitesi daha sonra döviz kuru düzenlenerek tekrardan açıldı. Şuanda piyasa rakamlarından işlemler yapılabiliyor. Ancak bu kısa sürede bir çok kişi döviz alıp sosyal medyada makbuzlarını dahi paylaştı. Ucuz dövizden birileri yararlansın diye mi yapıldı ve yarı parasına satılan dövizin zararını şimdi kim ödeyecek ? Ucuza döviz satılıp zarar olmadı diye açıklama yapan banka yönetimi zararı nasıl ekarte ettiğini henüz açıklamadı. Bu konuda gelişmeleri geldiği sürece sizlere aktaracağız.

31 Ağustos gecesini 1 eylüle bağlayan saatlerde Halkbank’tan Nasıl Ucuz Dolar Alınır diye arama hacmi artarken ucuz dövizin sebebi açıklanmadı. Dış kaynaklı sebebler ve dış güçlerin oyunu olarak açıklama gelse de zarar olmadı denilmesi kafaları karıştırdı. Yapılan işlemin gerçek hacmi ve işlem yapanların listesinin açıklanmasını bekliyoruz. Liste açıklandığında detayları sizlere aktaracağız. Umuyoruz devletimizin kasasındaki dövizler yarı parasına satılmamıştır ve yapılan bu haksız kazanç işlemleri iptal edilir. Bu saatler arasında hesabında 420 bin tl si olan kişi birkaç saat içerisinde garanti olarak 750 bin TL sahibi oldu. Aradaki fark rakamlar arttıkça büyüdü. Bu işlemin bir çok kişi tarafından yapıldığını ve kişi başı 300-500 bin tl kazanıldığını düşünürseniz zarar çok büyük. Ancak açıklamada neden zarar yok merak ediliyor.Benzer Konular