Hızlı ve Emekli 2 konusu

/ 6 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Hızlı ve Emekli 2 konusu

2013 yılında HollyWood stüdyolarında hazırlandı Red 2 olarak tanınan Türkçe adı ile Hızlı ve Emekli 2 filminin konusu konusu detayları ve ekonomik harcamalar detayları haberimizde.

Film 3 ayrı ülkede yapımı sürdü. Amerika HollyWood, Fransa ve Kanada olmak üzere tam 116 dakikalık çekim tamamlandı. Filmin büyük bir bölümü Fransa sokaklarında geçiyor. Kapatılan caddeler ve bunlar için ödenen binlerce dolardan haberimizin devamında bahsedeceğiz. Filmin bütçesi çok yüksek olunca 3 film yapım şirketi Summit Entertainment, Di Bonaventura Pictures ve DC Entertainment See bir araya gelerek Hızlı ve Emekli 2 konusunu tamamladılar.

Hızlı ve Emekli filmi için 3 film şirketinin toplam harcadığı bütçe planlamaya uymadı. Planların çok üzerine çıkan firmalar finans etmekte bir hayli zorlandılar. Film bütçesi planları zorlayınca 3 şirket arasında yüzdesel ortaklıklarda değişmeler yaşandı. Toplamda 84 milyon dolar filmin tamamlanması için harcandı. Film halen yayında değildi. HollyWood stüdyolarında fragmanları hazırlanarak büyük reklamlar yapıldı.

Hızlı ve Emekli 2 ilk beyaz perde aldığı Amerika’da haftasonu 14 milyon dolar hasılat yaparak yapımcıları kararsız bıraktı. Beklenilen filmin yapımında ayrılan bütçenin en az %30’unu Amerika’da vizyona girdiği hafta sonunda toplamaktır. Amrika’da sinemalardan kalkana kadar film toplam $58,562,590 dolar hasılat yaptı. Bu neredeyse filmin yüzde 75’i demekti. Dünya çapında vizyona giren film ile Hızlı ve Emekli 2 konusu gereği $159,675,685 para toplayarak filme ayrılan bütçeyi brüt getiri olarak ikiye katlamış oldu.

Hızlı ve Emekli orjinal olarak İngilizce ana dil olmak üzere, Rusça, Fransızca, Persçe ve Kore dillerine HollyWood stüdyolarında çevrildi. Türkçe diline ise ülkemiz stüdyolarında çevrildi. Devasa yapım Hızlı ve Emekli 2 konusunu kameraya döken isim şüphesiz Dean Parisot a verildi. Senaryosunu Jon Hoeber yazarken Erich Hoeber son düzenlemeleri yapıp çekimler ile uyum sağladı.

Hızlı ve Emekli 2 başrölünde kim oynuyordu? Böyle bir devasa yapımın en önemli oyuncusu 1955 doğumlu Bruce Willis oldu. 1.83cm lik boyu ile filme mükemmel ses tonu ile ihtişam kattı.

Filmin bir diğer HollyWood yıldızı 1945 doğumlu Helen Mirren oldu. Şuan 72 yaşında olan yıldız film çekildiğinde 67 yaşlarındaydı.

John Malkovich Hızlı ve Emekli filminin son başröl oyunculuğunu üstlendi. Başröllerini oldukça deneyimli olarak seçen film yapımcıları 1953 doğumlu John Malkovich ile filme aksiyon verdi.