Kahveye İdris’in oğlunu almaya gelen adamlar Vartolu’ya ne yapacak ?

/ 15 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Kahveye İdris’in oğlunu almaya gelen adamlar Vartolu’ya ne yapacak ?

Çukur 30. bölüm ilk sahnesinde Kahveye İdris’in oğlunu almaya gelen adamlar Vartolu’ya ne yapacak ? İki kişi bir anda Çukur mahalle kahvesine gelir. Masada oturan İdris çayını içerken birden oğlunu sorarlar. Vartolu ise o sırada wc’dedir.

İdris’in başına ekşiyen iki adam oğlunu sorarken homurdanarak Vartolu teoletten çıkar. Birden adamları görünce şoka uğrar ki nefes almadan kafasında silahı bulur. İdris’e sorarlar bu kim diye. Vartolu için oğlanlardan birisi der. Vartolu’nun verdiği cevap ise en güzelidir ne o benzetemediniz mi der. Ara oğlunu yeter biz çok bekledik diyerek aradıkları Yamaç yerine Vartolu’yu ele geçirirler.

Vartolu’ya sorarlar kaç kardeşsiniz si diye. Benim bildiğim beş kardeşiz tabiki bizim bilmediğimiz başka kardeşimiz yok ise diyerek yine alaycı alaycı babasına bakar. Ancak arkadan domuz tutuşu yapan iki adam Vartolu’ya ne yapacak? Vartolu’yu alacaklar mı? Çukur mahallesinden nasıl çıkacaklar? İdris’in mekanına gelip oğlunu alıp götürmek okadar kolay değil peki Vartolu’yu götürmek isteyecekler mi Yamaç’ın gelmesini bekleyecekler mi zaman alehlerine işlediğinin farkında değiller biranda kahve adam dolabilir ve mezarları olabilir. Vartolu ise rahat tavrı ile korkusuzdur. En güzel cevabı ise sen nereden çıktın lan sorusuna verdiği cevaba karşılık ne yapılır teolette sıçıyordum demesi oldu.