Kanal D Ana Haber’i Sunan Buket Aydın Kim?

/ 26 Nisan 2018 / / yorumsuz
Kanal D Ana Haber’i Sunan Buket Aydın Kim?

Kanal D’nin hafta içi hergün Ana Haber’lerini sunan Ahmet Hakan işten ayrıldığını açıkladı. Ahmet Hakan neden Kanal D ‘den ayrıldığını yeni sahipleri ile anlaşmasını yenileyememesine bağlıyoruz. Doğan Medya grubunun satılması ile ekip içerisinde birçok değişikliker yapıldı. Bunlardan birisi de Ana Haberleri kim sunacak sorusu oldu. Yeni isim bulundu ve Ahmet Hakan ile yollarını Doğan Medya grubu yeni sahipleri ayırdı. Yerine ise Buket Aydın getirildi.

1985 yılında Bursa’da dünyaya gelen Buket Aydın lise eğitimi sonrasında İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümüne tam burslu olarak başladı. Üniversite hayatını başarı ile istanbulda tamamladıktan sonra kalan hayatını istanbulda ikame ederek yaşamaya başladı. Tv üzerine çalışmak isteyen Buket Aydın Kuşdili Spikerlik kursu için Kadıköye yol tepti.

Buket Aydın ilk sunuculuk deneyimini radyo programında tattı. Profesyonel olarak Tv’de ise spor haberleri sunucu olarak görüntülü spikerliğe giriş yapan Buket Aydın daha sonra hafta sonları sunulan haber bültenlerini sunmaya başladı. Çeşitli kanallarda uzun süre çalışan ve hem görüntüsü hem olayları anlatışı ile hak ettiği yeri kısa sürede buldu ve Ana Haber bülteni sunucu oldu. 2018 yılında ise Doğan Medya’nın satılmasından sonra tarafına gelen iş teklifini kabul ederek Kanal D Ana Haber yeni haber sunucusu Buket Aydın olarak CV’sine ekledi.Benzer Konular