Kanal D Bir Umut Yeter dizisi ilk bölüm

/ 13 Eylül 2018 / / yorumsuz
Kanal D Bir Umut Yeter dizisi ilk bölüm

Tolgahan Sayışman uzun bir aradan sonra izleyenleri ve sevenleri buluşuyor. Merakla beklenen sanatçı yeni sezonda Bir Umut Yeter dizisi ile Kanal D ekranlarında olacak.

Kanal D yönetiminin Perşembe gününü verdiği MF Yapım imzalı “Bir Umut Yeter” için hazırlıklar son aşamaya geldi. Yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın üstlendiği, senaryosunu ise Melis Civelek’in yazdığı Bir Umut Yeter oyuncu kadrosu da belli oldu.

Bir Umut Yeter

Dizide oynayacak isimler ve rolleri şu şekilde;

Tolgahan Sayışman (Yılmaz Karabey), Esra Bilgiç Töre (Derya Akar), Hazal Subaşı (Elif Karabey), Serhat Tutumluer (Kenan Akar), Cem Uçan (Taner), Yağmur Özbasmacı Mermer (Dilek Akar), Feyza Civelek (Damla Akar), Irmak Örnek (Öznur), Selahattin Paşalı (Arda Özkan), Serpil Gül (Hacer Özkan), Yiğit Tuncay (Yiğit), Özlem Başkaya (Fadime), Burak Çimen (Tuncer), Nihan Büyükağaç (Nihan), Diren Polatoğlu (Salih) ve konuk oyuncu Alper Saldıran (Toprak)

Hikayesiyle izleyenleri derinden etkileyecek dizinin genel hikayesi ise şöyle:

Askerlikten malulen emekli olan Yılmaz, Köyceğiz’in ıssız bir adasında bulunan deniz fenerini kendine sığınak olarak seçer, Yılmaz yeni ve yalnız bir hayata başladığını düşünüyordur ama yanılıyordur.

Tolgahan Sayışman (Yılmaz)

Hayattan fazla beklentisi olmayan Yılmaz’ı Köyceğiz’e bağlayan ilk şey Elif’in hayat sevinci olmuştur. Elif’le aşık olmadan evlenip hayata tutunma kararı aldığında ise tek eksiğin bir bebek olduğunu biliyordur. Ancak Elif’in peş peşe düşük yapması, ikisini de perişan eder… Ta ki Elif’in cansız bir bebek dünyaya getirdiğinin ertesi sabahı, dalgaların kıyıya savurduğu küçük bir kayıktan gelen bebek çığlığı denizin tüm sessizliğini bozar.

Hazal Subaşı (Elif)

Elif, bebeği Allah tarafından bir armağan olarak görürken, Yılmaz bunun yanlış olduğunu biliyordur. Elif’in bebeği emzirmesiyle bebeğin ağlaması dursa da yıllar boyu sürecek bir vicdan azabı başlar.

Bu tesadüf; Yılmaz, Elif ve kaybolan çocuğunu arayan Derya arasında beklenmedik gelişmelere neden olacak ve herkesin hayatını derinlemesine etkileyecektir.

Bir Umut Yeter, Yılmaz’ın vicdan muhasebesi içinde doğru yolu bulma çabasını, Elif’in dağılmaması için tutkuyla çabaladığı ailesine olan aşırı düşkünlüğü, evlat acısı ve özlemi içinde hayata tutunmaya çalışan acılı Derya’nın dramını anlatıyor.Benzer Konular