Kanal D Yeni Dizisi 1 Litre Gözyaşı Oyuncuları Kimler Ne Zaman Başlıyor ?

/ 12 Eylül 2018 / / yorumsuz
Kanal D Yeni Dizisi 1 Litre Gözyaşı Oyuncuları Kimler Ne Zaman Başlıyor ?

Kanal D Yeni sezona MF yapım imzalı olan Japonya’nın en iyi drama dizilerinden olan İchi Rittoru No Namida uyarlaması olarak aynı isimle 1 Litre Gözyaşı adıyla ekranlara gelecek. İchi Rittoru No Namida dizisi Japonya’da 2005 yılında yayınlanmış olup 11 bölüm sürmüştür. Orijinal hikaye 15 yaşında ölümcül bir omurilik soğanı hastalığına yakalanan ve 25 yaşında da hayata gözlerini yuman Aya Kito’nun gerçek hayat hikâyesidir. Mf Yapım imzalı uyarlama yine aynı adla “1 Litre Gözyaşı” ismiyle yayınlanacak. Dizi umut dolu, vazgeçmeyen, çabalayan ve ayakta duran bir ailenin hikâyesini izleyicilere aktaracak.

1 Litre Gözyaşı

 

Peki dizide kimle oynayacak Bir Litre Gözyaşı dizisi için çalışmalarına hız veren Mf Yapım kadın başrol oyuncusu için son olarak Vatanım Sensinde Hilal karakteri ile harikalar yaratan Miray Daner ile anlaştı. Miray Daner dizide Cihan karakterine hayat verecek.

Miray Daner

 

Bir Litre Gözyaşı dizisinin erkek başrol oyunculuğu için ise Mert Yazıcıoğlu seçildi. Mert Yazıcıoğlu şuan İyi Oyun adlı bir sinema filmi çekiyor. En son Umuda Kelepçe Vurulmaz adlı dizide Fırat karakterine hayat vermiştir.

Mert Yazıcıoğlu

 

Dizi ailenin önemini, inancın gücünü ve hayatın güzelliklerini anlatacak. Dizide genç oyunculara usta oyuncularda eşlik ediyor. Sanem Çelik ve Miray Daner ’e; Tolga Tekin, Helin Kandemir, Görkem Mete ve Revna Çolak katılacak. Cihan (Miray Daner) ve ailesinin hayat mücadelesini; anı yaşamanın değerine vurgu yaparak anlatacak 1 Litre Gözyaşı dizisin genel hikayesi ise şöyle;

Cihan, büyük bir istekle üniversiteye hazırlanmaktadır. Hayal ettiği gibi üniversiteyi kazandığında kendini başka bir heyecanın daha içinde bulur. Aşk bir anda karşısına çıkar. Yaşamaya yeniden başladığını hisseden Cihan, aslında tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmıştır. Hastalığını ilk öğrenen annesi Figen olur. Figen, kızının ömrü yettiğince onun hayatını güzel bir şekilde ve kızının hak ettiği gibi geçirebilmesi için amansız bir mücadeleye girişir.Benzer Konular