KanalD Muhteşem ikili Yağmur kim ? Gerçek adı ne ?

/ 11 Ekim 2018 / / yorumsuz
KanalD Muhteşem ikili Yağmur kim ? Gerçek adı ne ?

Kanald ekranlarında yakında başlayacak olan aksiyon polisiye dizisi Muhteşem ikili Yağmur kim ? Yağmur gerçek adı ünlü oyuncu Öykü Karayel’dir.  Öykü Karayel en son Show tv ekranlarında yayınlanan Kalp Atışı dizisinde oynamıştır. Bir süre televizyonlara ara veren Öykü Karayel Muhteşem ikili Yağmur karakteri ile geri dönmüştür.  Öykü Karayel dizide, MKC komiserin başarılı bir avukat olan eski eşi Yağmur‘u canlandıracak.  Yağmur, oğluna tehlikeden uzak, güvenli bir hayat sağlamak için uğraşan bir anne. Aynı zamanda başarılı bir avukat. MKC ile ortak noktaları ikisinin de stratejist yanının güçlü olması. Ama, Yağmur insan ilişkilerinde çok daha başarılı. MKC’nin içindeki sevimli tarafı görebilmesini bu özelliğine borçlu.

Muhteşem ikili Yağmur kim ?

Muhteşem ikili dizisindeki Yağmur kim sorusunun cevabı Öykü Karayel.  Öykü Karayel hakkında sizlere biraz bilgi verelim. 1990 yılında İstanbul’da doğan Öykü Karayel, Çemberlitaş Kız Lisesi mezunudur. Ezgi isminde bir ikiz kardeşi vardır. Kenter Tiyatrosu’nda kısa bir eğitim aldıktan sonra, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girmiştir. Henüz konservatuvar öğrencisiyken, Tiyatro Krek’in Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı oyunu için yapılan seçmelere katılmış ve 30 aday arasından Ayşe rolünü oynamaya hak kazanmıştır. İlk profesyonel deneyimi olan; Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı tiyatro oyunundaki Ayşe rolüyle, 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde, Efes Özel Ödülü’nü ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü’nü almayı başaran Öykü Karayel, performansıyla önce senarist Ece Yörenç’in ardından da yapımcı Kerem Çatay’ın ilgisini çekip henüz 20 yaşında iken oyuncu olmuştur. Ekranlarda tanınmasını sağlayan Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolü paylaştığı Kuzey Güney adlı tv dizisinde, Cemre Çayak karakterini canlandırmıştır. 2014 yılındaki ilk oyunu Moda Sahnesinde Katil Joe ile seyircilerin karşısına çıkan Öykü, Atv ekranlarında yayınlanan Kara Para Aşk adlı tv dizisine 30. bölüm ile dahil olmuş ve dizide İpek karakterini oynamıştır. 2016 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde kısa bir süre Dilruba Sultan karakteri ile dahil olan Öykü, uzun soluklu ve oldukça beğenilen Kalp Atışı dizisinde Eylül Erdem karakterine hayat vermiştir.

Öykü karayel sevgilisi ile geçtiğimiz aylarda dünya evine girmiştir. Öykü Karayel sevgilisi müzisyen Can Bonomo’dur. Öykü Karayel eşi Can Bonomo ile sosyal medya hesaplarından oldukça sık paylaşım yapmaktadır. Öykü Karayel instagram hesabı karameeel üzerinden resimlerini ve videolarını görebilirsiniz.   Muhteşem İkili Nilüfer kim ? makalemizden diğer başrol oyuncularından Özge Gürel’in canlandırdığı karakter olan Nilüfer hakkında ve kendi hakkında bilgi alabilirsiniz.Benzer Konular