KanalD Yeni Dizisi İkizler Memocan Oyuncuları

/ 21 Ekim 2018 / / yorumsuz
KanalD Yeni Dizisi İkizler Memocan Oyuncuları

Emrecan Berke Zincidi yeni dizisi ile ekranlara dönüyor. İkizler Memocan Oyuncuları kimler?  Dizinin konusu şöyle; Zengin bir ailenin ikiz çocuklarından biri bebekken kaçırılır ve zor şartlar altında yaşayan bir ailede büyür. Ailesiyle beraber kağıt toplayarak hayatını kazanır. Diğeri ise çok iyi şartlarda, köşklerde, dadılar ve uşaklarla büyür, yabancı okullarda okuyup zenginlik içinde hayatını devam ettirir. Diğeri ise kısıtlı imkanlar içinde yaşar.

 

İkizler Memocan Ne Zaman Başlıyor?

 

Yapımını Erler Film, yapımcılığını Türker İnanoğlu’nun üstlendiği İkizler Memocan Oyuncuları; Nehir Erdoğan, Özgürcan Çevik, Emir Berke Zincidi, Burak Hakkı, Tuğba Çınar, Buket Dereoğlu ve Atilla Saral. Erol Özlevi’nin yönetmen koltuğunda oturduğu “İkizler Memo-Can dizisi”nin senaryosu ise, Ahmet Yurdakul’a ait.

İkizler Memocan dizisi ne zaman başlıyor?

 

 

İkizler Dizisi Memo
İkizler Memo-Can dizisi Memo kimdir?
Gerçek adı : Emir Berke Zincidi

Karakter : Memo Caneri

Can’ın ikizi, 12 yaşında, çok zeki ve akıllı bir çocuk. İşlediği vukuatlardan dolayı bütün mahallenin dilinde. Onlar için tam bir baş belası… Yine de çok sevimli, çok tatlı tam bir laf ebesi! Çalışkan da… Evine ekmek getirebilmek için kağıt topluyor, su satıyor, mendil satıyor, araba temizliyor, gücünün yettiği her işi yapıyor. Yıllar önce, Memo henüz bebekken öz ailesinden koparılmış. Memo’nun anne bildiği Melek’in eski kocası, onu kaçırmış. Öz annesi bildiği Melek’e çok düşkün. En iyi arkadaşı ise dayısı Osman. İçindeki baba özlemini dayısının sevgisiyle bastırmaya çalışıyor.

İkizler Dizisi Can
İkizler Memo-Can dizisi Can kimdir?
Gerçek adı : Emir Berke Zincidi

Karakter : Can Alkanlar

Memo’nun ikizi, 12 yaşında, çok zeki ve akıllı bir çocuk. Derslerinde çok başarılı, okulunun en iyisi. Tabi bunda aldığı özel derslerin, dadıların, etrafında pervane olan hizmetlilerin etkisi de büyük. Son derece saygılı, terbiyeli bir çocuk. Yaşadığı ihtişamlı hayatın içinde hep bir tarafı eksik kalmış. Anne sevgisi! Can annesini öldü biliyor… Bir ikizinin olduğundansa haberi yok. Babası Onur tam bir işkolik. Can istediği her şeye sahip ama bütün bu zenginliğin içinde yapayalnız! Bir tek dedesi Mümtaz… Onunla birlikteyken yüzü gülüyor biraz.

İkizler Dizisi Melek

İkizler Memo-Can dizisi Melek kimdir?

Gerçek adı : Nehir Erdoğan

Karakter : Melek

Memo’nun annesi (öz değil), 35 yaşında, genç kızlığından beri yaşadığı zorlu hayat, geçim sıkıntısı derken kadınlığını unutmuş Melek. Fakir bir ailenin tek kızı, on dokuz yaşında zorla evlendirilmiş, eşinden şiddet görmüş. Kaybettiği oğlunun yerine Memo’yu koymuş. Eşi onu satmak için kaçırıp eve getirdiğinde Memo’ya kıyamamış, ona annelik yapmış. Böyle yüce gönüllü bir kadın Melek… Zaman zaman yorgun düşse de, hayata karşı eğilmeyen, dimdik duran bir kadın!

İkizler Dizisi Onur

İkizler Memo-Can dizisi Onur kimdir?

Gerçek adı : Burak Hakkı

Karakter : Onur Alkanlar

Memo ve Can’ın babası, 40 yaşında, yakışıklı, karizmatik ve güçlü bir adam. İkizlerinden birini kaybetmesiyle hayatı alt üst olmuş. Bu acıyı unutmak için kendini işine vermiş. Onur mimar, inşaat sektöründe faaliyet gösteren, şirketi Avrupa’nın sayılı firmaları arasında. Yaşadıkları onu biraz sert mizaçlı kılsa da, aslında yumuşak bir kalbe sahip. Sevgisini gösteremeyenlerden Onur… Bu nedenle de oğlu Can’la arasında hep bir mesafe var. Karısını Can’a öldü göstermiş. Gerçekten de o ölmüş bir kadın onun için… Memo’nun kaybından tamamen onu sorumlu tutuyor ve asla affetmeyecek.

İkizler Dizisi Osman
İkizler Memo-Can dizisi Osman kimdir?
Gerçek adı : Özgürcan Çevik

Karakter : Osman Caneri

Memo’nun dayısı (öz değil), 28 yaşında, deli dolu, ağzı laf yapan, en zor anlarda bile bir şekilde gülümsemeyi bilen bir genç. Osman’a göre her zorluk “bi şekilde” çözülür. Biraz kaygısız, biraz vurdumduymaz, biraz üçkağıtçı, biraz kavgacı, biraz sahtekar ama aslında tertemiz bir kalbi var. Annesine, ablasına, Memo’ya çok düşkün… Onlar için yapamayacağı yok. Bir de büyük aşkı Yaren için… Birçok kez hapse girmiş çıkmış, ona göre bunlar şeytana uyduğu zamanlar yapılmış ufak tefek vukuatlar, fazla büyütmeye gerek yok…

İkizler Dizisi Tuğba

İkizler Memo-Can dizisi Yaren kimdir?

Gerçek Adı : Tuğba Çınar

Karakter : Yaren Kepez

Osman’ın sevgilisi, 23 yaşında, güzeller güzeli bir kız. Şöyle biraz kendine baksa, saçını taratsa, biraz daha kadınsı kıyafetler seçse, etrafı yakıp kavuracak. Yaren bu hayatta babasıyla bir başına… Annesi o daha çok küçükken ölmüş. Çocukluğundan beri kendi işini kendi halleder olduğundan, kimseye eyvallahı yok. Korkusuz, dik başlı, her an kavgaya hazır bir kız Yaren. Osman’la açmış gözünü, onunla da kapamaya niyetli. Bu yüzden Osman hayırsızmış, ona güvenilmezmiş, ondan adam olmazmış hiç mi hiç umurunda değil Yaren’in. Çok aşık… O güveniyor Osman’a… Çok seviyor.

 

İkizler Dizisi Memo Can

İkizler Memocan Dizisi Konusu

İki farklı hayatı yaşayan iki çocuğun yollarının kesişmesini konu alan İkizler Memo-Can dizisi konusu;
Memo; annesi, ninesi ve çok sevdiği dayısı Çilingir Osman ile yaşamaktadır. Memo’nun hayatı kısıtlı imkanları olan fakir bir hayattır.  Ailesinin maddi olanakları kısıtlı olmasına rağmen, birbirlerine büyük bir sevgiyle bağlanmışlardır. Memo, küçük yaşına aldırmadan sokaklarda kağıt toplar, hurda toplar, mendil satar

İkizi Can ise diğer taraftan zengin bir aileye sahiptir ve büyük bir malikanede yaşamaktadır.  Can, babası ve dedesiyle mutludur mutlu olmasına ama büyük bir yalnızlık hissetmektedir. Çünkü çevresinde ne kadar çok onunla ilgilenen kişi olsa da Can katı kurallar ve disiplin içerisinde, kısacası çocukluğunu yaşamadan hayatını sürdürmektedir.