Kim Milyoner Olmak İster 12 mayıs soru ve cevapları

/ 12 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Kim Milyoner Olmak İster 12 mayıs soru ve cevapları

Yıllardır reytingini kaybetmeyen en eski yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster 12 mayıs soru ve cevapları. Yayınladığımız sayfamızda bu haftaki yeni bölüm soru ve cevaplarına yer verdik. Bu hafta da büyük ödülü kazanan olmadı ama bakalım kim hangi soruya ne cevap verdi ve ne kadar ödül ile aramızdan ayrıldı.

Bu akşam yeni bölümü yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster 12 mayıs programında sorulan soru ve cevapları anlık olarak yayınladığımız haber sayfamızı yenileyerek son soruyu görebilirsiniz. Soruları önceden yayınlamamız yasak olduğundan tv de sorulmadan önce yayınlamamız mümkün değildir. Ancak tv ile aynı anda yayınlayabiliyoruz.

Murat Yıldırım’ın sunumu ile yeni bölümü ATV ekranlarında 20:00 itibari ile başlayacak yeni bölüm soru ve cevaplarını ilk olarak internette dizitvlist olarak vermekten gurur duyuyoruz. Siz bizleri destekleyen takipçilerimize bu hafta teşekkür ediyoruz. Haberimizin devamında yayınlanan soru ve cevapları bulabilirsiniz.

Yarışmamızda toplam 12 soru sorulacak. 12 soruya doğru yanıt veren yarışmacı büyük ödül 1 milyon TL’nin sahibi olacak. En önemli baraj ise 15 bin TL’lik soruda. 1.000 TL lik soru da da baraj bulunuyor ancak 15 Bin TL değerindeki barajın aşılması durumunda sıradaki 30 bin TL’lik soruya risk almadan yanıt verebiliyorsunuz bilmeniz durumunda 125 Bin TL lik soruya yanıt hakkınız doğuyor. Aynı zamanda 15 Bin TL barajından sonra bir joker hakkınız size veriliyor ayrıca süre sınırı olmaksızın cevap vermek için düşünme şansınız oluyor. Aslında yarışma 15 Bin TL sınırından sonra başlamış oluyor.

12 Mayıs Atv’de yayınlanan Kenan Işık’ın sorusuna Ufuk İnce’ye ne sordu ve ne cevap verdi. İşte sorunun doğru cevabı.
A-) At
B-) Eşek
C-) Sığır
D-) Deve

Cevap A şıkkı AT

60 bin tl değerindeki soru çok iyi durumda ve yenilebilinir kokan 106 yıl önce yapılan yiyecek hangisidir ? 12 Mayıs Atv’de yayınlanan ne sordu ve ne cevap verdi. İşte sorunun doğru cevabı.
A-) Çikolatalı Kruvasan
B-) Meyveli Kek
C-) Haşlanmış Yumurta
D-) Balıklı Sandviç

Cevap B şıkkı Meyveli Kek

30 bin tl değerindeki soru kimliklerinde sadece doğduğu yıl yazılan kişilerin doğum günü hangi gün kabul edilir ? 12 Mayıs Atv’de yayınlanan Murat Yıldırım Doğuşcan Deli Hasan’ya ne sordu ve Doğuşcan Deli Hasan ne cevap verildi. İşte sorunun doğru cevabı.
A-) 1 Ocak
B-) 1 Mart
C-) 1 Temmuz
D-) 31 Aralık

Cevap C şıkkı 1 Temmuz

60 bin tl değerindeki soru kütüphanelerdeki kitapları yiyen hayvanları avlaması için hangi hayvan bulundurulur ? 12 Mayıs Atv’de yayınlanan Murat Yıldırım Doğuşcan Deli Hasan’ya ne sordu ve Doğuşcan Deli Hasan ne cevap verildi. İşte sorunun doğru cevabı.
A-) Yarasa
B-) Kurbağa
C-) Kertenkele
D-) Örümcek

Cevap A şıkkı Yarasa

125 bin tl değerindeki soru dünya kupasında forma giyen en yaşlı futbolcu kimdir ? 12 Mayıs Atv’de yayınlanan Murat Yıldırım Doğuşcan Deli Hasan’ya ne sordu ve Doğuşcan Deli Hasan ne cevap verildi. İşte sorunun doğru cevabı.
A-) Maradona
B-) Pele
C-) Taffarel
D-) Mondragon

Doğru cevap D Mondragon Yarışmacımız 60 bin tl lik çeki aldı ve soruya doğru cevap vererek ayrıldı.

30 Bin TL’lik soru Türkçe Fransızcadan geçen kelimelerden hangisinin kökeninin anlamı kadın çoban dır ? 12 Mayıs Atv’de yayınlanan Murat Yıldırım, Gülşen Yıldız’a sorduğu soruya ne cevap verildi. İşte sorunun doğru cevabı. Gülşen Yıldız doğru cevap verebildimi mi?
A-) Şifonyer
B-) Etajer
C-) Lambader
D-) Berjer

Doğru cevap D şıkkı Berjer

Geleceğe dönüş film serisinde zamanda yolculuk yapabilmesi için zaman makinası olan otomobille saatte kaç km hıza ulaşılması gerekir.12 Mayıs Atv’de yayınlanan Murat Yıldırım, Gülşen Yıldız’a sorduğu soruya ne cevap verildi. İşte sorunun doğru cevabı. Gülşen Yıldız doğru cevap verebildimi mi?
A-) 66
B-) 77
C-) 88
D-) 99

Cevap 88 yarışmacımız cevap vermedi ve çekini alarak gitti.

Sokrates hangi fiziksel özelliği ile Atina’da nam salmıştır ? 12 Mayıs Atv’de yayınlanan Murat Yıldırım, Barış Okan Belovacıklı’a sorduğu soruya ne cevap verildi. İşte sorunun doğru cevabı. Barış Okan Belovacıklı doğru cevap verebildimi mi?
A-) Uzun Boyuyla
B-) Çürük Dişleriyle
C-) Geniş Omuzlarıyla
D-) Çirkin Oluşuyla

Cevap D şıkkı çirkin oluşu ile

Hangi filmin açılış sahnesi Nietzsche’ye gönderme yapılarak bizi öldürmeyen şey güçlendirir sözü ile başlar ? 12 Mayıs Atv’de yayınlanan Murat Yıldırım, Barış Okan Belovacıklı’a sorduğu soruya ne cevap verildi. İşte sorunun doğru cevabı. Barış Okan Belovacıklı doğru cevap verebildimi mi?
A-) Rambo 3
B-) Baba 2
C-) Batman Başlıyor
D-) Barbar Conan

Cevap C şıkkı Batman Başlıyor. Yarışmacımız bu soruda çekildi. Aslında doğru cevap vermişti.