Kim milyoner olmak ister 26 mayıs soru ve cevapları

/ 26 Mayıs 2018 / / yorumsuz
Kim milyoner olmak ister 26 mayıs soru ve cevapları

Sevilen bilgi yarışması kim milyoner olmak ister 26 mayıs soru ve cevapları anlık yayınlandığı tek internet sayfası. Bugün yarışan yarışmacılardan kim kaç TL alarak yarışmadan ayrıldı kim hangi soruda elendi. Kullandıkları jokerler ve başarıları. Kim milyoner olmak ister 26 mayıs kim kaç TL kazandı ayrıntıları ile yayınladık.

Murat Yıldırım’ın sunumu ile sadece 12 soru sonunda 1 milyon Tl kazanmak an meselesi. Ancak sorular geçildikçe zorlaşıyor. Farklı alanlardan gelen sorular yarışmacıları oldukça zorluyor. Cevap vermenin riski kazandıkları para oluyor. Zarar etme ihtimalleri yok ancak kazandıkları parayı alıp gidecekler mi yoksa riske yatırıp hedeflerini mi yükseltecekler. Para kazanmak onlar için hiç bu kadar kolay olmamıştı ancak kazanılan parayı kaybetmek te bukadar kolay olmamıştı. Haftada üç gün yayınlanan Kim milyoner olmak ister 26 mayıs soru ve cevapları hangi yarışmacı kaç para kazandı detayları haberimizde.

Bilgi yarışmasına katılan bu akşam 7 yarışmacı bulunuyor. Yarışmacıların kimi öğrenci kimi kariyer sahibi. Ancak hepsinin tek bir amacı bulunuyor. Hedefleri küçük olsa da kim bir milyon Tl yi alıp gitmek istemez. Herkesin gözü büyük ödül de olsa da azami hedeflerini tutturmaya çalışıyorlar. Bu akşam yarışmanın en beklenen yarışmacısı ise bir avukat hanım. Avukatlık bürosuna tatlı ismini yakıştıran avukat hanımın kaç tl aldığını merak ediyoruz. Kendisi kazandığı para ile ne hayal ediyor acaba. Avukat hanımın kendisine ofis açma düşüncesi bulunuyor mu?

Yarışmanın kuralları içerisinde 2 adet baraj bulunuyor. Baraj sorularını geçmeniz durumunda alacağınız minimum parayı garantilemiş oluyorsunuz. İlk barajınız 1.000 TL de bulunuyor. Ancak önemli olan 2. baraj olan 15.000 TL’yi geçmeniz. 2. barajı geçmeniz durumunda süre sınırlamanız olmadan sorulara cevap verebiliyorsunuz ve bir joker hakkı daha kazanmış oluyorsunuz. Çift cevap hakkı ve yüzde elli joker hakkını saklı tuttu iseniz 30.000 TL’yi garantilemiş durumda yarışmaya devam edebiliyorsunuz. Böylece 60.000 TL değerindeki soru geliyor. Bilmeniz durumunda ise bir anda 125.000 TL sahibi olabilme ihtimaliniz oluyor. Aslında yarışma 15.000 TL barajını geçtiğinizde başlıyor. Zaten bu baraja gelene kadar sorulara süreli cevap vermeniz gerekiyor. Sürenin bitmesi durumunda soruya yanlış cevap vermiş durumunda değerlendiriliyorsunuz.

Arapçadan Türkçeye geçen bir kelime olan Dünya’nın kökenin anlamı hangisidir?
A-) Yukarıda
B-) Boşlukta
C-) Aşağıda
D-) Ortada

Doğru Cevap C şıkkı Aşağıda.

Hangi ünlü müzik grubunun üyelerinin nota bilgisi yoktur ?
A-) Eagles
B-) The Doors
C-) Queen
D-) The Beatles

Doğru Cevap D şıkkı The Beatles. Yarışmacımız telefon jokerini kullandı ve yanlış cevap vererek yarışmadan 15.000 Tl ödül ile ayrıldı.

Türkiye’den Çin’e sadece iki ülkeden geçerek ve sadece yürüyerek gitmek isteyen birinin hangi ülkelerden geçmesi gerekir ? Avukar Bilgesu Demirel bu soruya A şıkkı cevabını verdi.
A-) Ermenistan ve Rusya
B-) Irak ve Hindistan
C-) Kazakistan ve Moğalistan
D-) İran ve Afganistan

Avukatımız bu soruya yanlış cevap verdi. Doğru cevap D şıkkı idi. 15.000 Tl ile yarışmadan ayrıldı.

Eskiden hangisinin koleksiyonculuğu için meskukat kelimesi kullanılırdı ? Sorunun doğru cevabı
A-) Para
B-) Pul
C-) Kitap
D-) Fotoğraf

Doğru Cevap A şıkkı Para

Alan Shepard hangisini yapması ile bilinir ? Sorunun doğru cevabı
A-) Aya gidip ayak basmaması
B-) Ayda golf oynaması
C-) Aya ailesinin fotoğrafını bırakması
D-) Ayda araba kullanması

Doğru Cevap B şıkkı Ayda golf oynaması

Hangisi Türkiye’nin Unesco tarafından insanlığın somut olmayan kültürel mirasının temsili listesine seçilen geleneklerden biri değildir ? Sorunun doğru cevabı
A-) Mehter Takımı
B-) Meddahlık
C-) Karagöz
D-) Mevlemi Sema Töreni

Doğru Cevap A şıkkı Mehter Takımı. Yarışmacımız çift joker hakkını kullanmış olsa da 15.000 TL ile yarışmadan ayrıldı. Kendisine hayırlı olmasını diliyoruz.