Kızım Dizisi Candan Kimdir? Gerçek adı ne?

/ 14 Eylül 2018 / / yorumsuz
Kızım Dizisi Candan Kimdir? Gerçek adı ne?

TV8 Ekranlarında 19 Eylül Çarşamba gecesi başlayan olan Kızım Dizisi Candan karakterini canlandıran oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu’dan başkası değildir. Candan gerçek adı ile Leyla Lydia Tuğutlu’nun Kızım Dizisi ile ekranlarda canlandırdığı Candan karakteri ile Buğra Gülsoy’un canlandırdığı Demir karakterinin yolları kesişecek ve bakalım ikilinin romantik serüveni ne zaman başlayacak.

Kızım Dizisi Candan

Sizlere Leyla Lydia Tuğutlu hakkında birkaç bilgi verelim. Leyla Almanya Berlin’de dünyaya geldi. Türk bir babanın ve Alman annenin kızıdır. İlköğretimine Türkiye’de başladıktan sonra piyano dersleri aldı. Daha sonra konservatuvar da yarı zamanlı olarak devam etti. 5 yıl müzik ve keman dersleri aldı. Bu süre içerisinde bir model ajansında modellik yaptı. Anadolu Lisesi mezunu olan Leyla, üniversiteye başladığında konservatuvarı bırakarak asıl ilgi alanı olan manken ve fotomodelliğe başladı. Halen İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı öğrencisidir. Bildiği diller Türkçe, İngilizce ve Almanca’dır.

2009 yılında yayınlanan Es-Es dizisinde İrem karakterini canlandırdı. Daha sonra 2012 – 2015 yılları arasında ATV ekranlarında yayınlanan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kardeşi rolündeki Songül karakterini oynadı.  Ardından Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırdı. Sonra ise Tatlı İntikam dizisinde Pelin karakterini ve Kerem Bürsin ile başrolü paylaştığı Bu Şehir Arkandan Gelecek dizisinde ise Derin karakterine hayat verdi.

2015 yılında Dizilere ara vererek sinema filmi çeken Leyla Tuğutlu Delibal filminde Çağatay Ulusoy ile başrolü paylaştı. Leyla filmde Füsun karakterini canlandırdı.  Yine 2015 yılında Engin Günaydın’ın senaryosunu yazdığı ve oynadığı İçimdeki Ses filminde oynadı.

Leyla Lydia Tuğutlu

2005 yılında yapılan Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilerek 2006’da Çin’de yapılan Miss Tourism Queen International’da ‘Princess’ ödülüne layık görülen Tuğutlu Fashion TV Moda Ödülleri 2007’de “Gelecek vadeden model” seçilmiştir.

Ayrıca Leyla Lydia Tuğutlu tescilli bir güzeldir. Leyla Lydia Tuğutlu, Miss Turkey 2008 Güzellik Yarışmasında 1. olmuştur. Türkiye’nin en güzel kızına tacını,  yarışma için Türkiye’ye gelen ve jüri üyeliği yapan Paris Hilton taktı. 12 Aralık 2008 tarihinde Türkiye’yi Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde yapılan Miss World yarışmasında temsil etmiştir.  Leyla Lydia Tuğutlu instagram leylalydia üzerinden paylaşımlarda bulunuyor.  Leyla Lydia Tuğutlu resimleri galerimizden ünlü oyuncunun güzel resimlerine bakabilirsiniz.

Leyla’yı ekranlarda görmek isteyenler her Cuma akşamı TV8 ekranlarında olmayı ihmal etmesinler. TV8 Kızım dizisi saat 20:00’de başlayacak.Benzer Konular