Küçük Emrah’ın arabasının markası ne?

/ 26 Nisan 2018 / / yorumsuz
Küçük Emrah’ın arabasının markası ne?

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusu Emrah son zamanlarda en çok cimriliği ile haberlere çıkıyor. Peki Cimri Emrah’ın arabasının markası ve özellikleri nedir? Emrah Porsche cayanne cip kullanıyor. Arabasının detaylarının en başında dizel oluşu ve segmentinin en az yakıt tüketimi olması geliyor.

Porsche cayanne diesel araç üretimi 2012 yılında başladı. Daha önceleri sadece lüks araç üreten porsche ekonomik model araçlara geçmesi ile büyük yol kat etti. Ancak Chevrolet’in düştüğü hataya düşmedi. Chevrolet en alt sınıfa hitap eden pazarı en büyük olan sınıfta araçlar üretmeye başlayarak markasının adını zedeli. Porsche ise yakıt tüketimi olarak ekonomik ancak üst sınıf araçların fiyatına inerek herkesin kullanabileceği değil sadece bmw audi mercedes lüks araçlarını tercih edenlere bir seçenek olarak üretime başladı.

Kullanılabilinir lüks sınıf otomobiller arasında tasarım harikaları ile ön planlara çıkan cayanne aslında cip segmentinde değil. Ruhsatlarında heçbek yazan cayanne görüntü ve 0-100 hızlanma mesafesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun yanında ekonomik dizel motoru ile tercih sebebi olur iken 2018 cayanne Türkiyeye dizel motorunu getirmedi. Neden yeni cayanne dizel yok henüz açıklama yok.

Lüks otomobillerden Land Rover ve Jaguar’ın Hindistan markası olan Tata’nın satın alması ile sorunlar bitmiyor. En çok sorun yaratan Land Rover markası henüz sorunlarından kurtulamadığı için pazardaki payını her zaman kaybederek devam ediyor. Sadece devasa yapısı onu kurtarmış olsa da alan kişiler hiç memnun kalmıyor. Bunun için sorun çıkartmayan otomobil tercih eden Küçük Emrah lüks gezmelerine giderken Cayanne Diesel kullansa da günlük işlerinde doğan görünümlü şahin aracı var onunla işlerini çözüyor. Bizim bildiğimiz kadar ile bu araçta klima bile yok. Gittiğiniz yere varmadan terleme sorununu nasıl çözebiliyor bilmiyoruz.