Master Chef Jürisi Mehmet Yalçınkaya Kimdir ?

/ 28 Ağustos 2018 / / yorumsuz
Master Chef Jürisi Mehmet Yalçınkaya Kimdir ?

TV8’in yarışma programı Master Chef jüri üyesi olan Mehmet Yalçınkaya kimdir ? Programın baş jürisi Mehmet Yalçınkaya biyografisi ve deneyimlerine ait gizli bilgiler. Gerçek mesleği işi ve geçmişi hakkındaki detayları sizin için derledik. Haydi hep beraber Master Chef jüri üyesini yakından tanıyalım.

Mehmet Yalçınkaya Kimdir

Mehmet Yalçınkaya kimdir önce kendisini tanıyalım. 1958 doğumlu mutfak hayranı bir adamdır. 12 yaşından beri mutfakta büyüyen Türkiye’nin en büyük ustaları arasındadır. Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştı. Selçuk Üniversitesi mezudur. Arapça ve Fransızca dillerine fazlası ile hakimdir. Evli ve iki çocuğu bulunmaktadır. Daha önce kendisi Yemekteyiz programında yer almış ve devasa büyük ve ihtişamlı evi ile gözleri büyülemiştir. Bir bilgiye göre de Türkiye Büyük Millet Meclisi 21. dönem milletvekili’dir. Kendisini Yemekteyiz programı ile fazlası ile tanıtmıştır.

Mehmet Yalçınkaya Acun Ilıcalı tarafından davet edildi. Yeni yarışma programı Türkiye’de bir ilk olacak. Master Chef adı altında ABD yapımının bir benzeri olarak ülkemizde yayınlanacak programda baş jüri üyeliği yapacak. Mehmet Yalçınkaya Wyndham Grand Istanbul Kalamış Marina Hotel’in muhteşem manzaralı teras katında bulunan OUZO ROOF restorantta baş usta olarak görev almaktadır. Akşam yemekleri için Wyndham Grand hotelin restorantını tercih etti iseniz baş aşçının elinden geçen lezzetleri tatmışsınız demektir. Bizim yeme şansımız olmadı. Henüz o kadar yükseklerde yemek yiyemiyoruz.

Mehmet Yalçınkaya Master Chef Kimdir

İş bu sonucunda Master Chef jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya kimdir ayrıntıları ile sizlere anlattık. Geçmişi 12 yaşından beri mutfak içerisinde geçmiştir. Bir çok kendine özgü methodları ile lezzetleri vardır. Ancak kati kuralları herkes tarafından biliniyor. Özellikle Yemekteyiz programında yapılan Chef’lerin yarışmasında ikinci olmuştu. Kendi altındaki çalışanlara çok sert davranan Mehmet önce tepki alsa da mutfağa bakış açısı çok farklı. Mutfağı adeta Tanrı gibi görüyor. Mutfaktan kötü bir şey çıkmasını kesinlikle kabul etmiyor ve hakaret sayıyor. Bunun için yapılan her şey çok kaliteli olmak zorunda. 26 çeşit yemeği 3 saatte yetiştiren eli de bir o kadar hızlı olan aşçı şimdi Tv8 programında Türkiye’nin Chef’ini seçecek. Sert yapısı ile yarışmacıların en çok korktuğu jüri üyesi olacak. Duruşu ile de bunu gösteriyor. Hotelcilik sektöründe olanlar kendisini çok yakından tanıyor. Mehmet Yalçınkaya biyografisi artık tüm Türkiye tarafından biliniyor.Benzer Konular