Master Chef Nasıl Başvuru Yapılır ? Tüyoları Nedir

/ 4 Ağustos 2018 / / yorumsuz
Master Chef Nasıl Başvuru Yapılır ? Tüyoları Nedir

TV8’in yeni yarışma programı Master Chef nasıl başvuru yapılır tüyoları neler. Yarışmacı olmak için başvuru formu doldurmadan önce okumanız gereken müthiş yazı. Belki siz de Türkiye’nin Master Chef’i olabilirsiniz ? Kendi yemeklerinize güveniyor ve özellikle etten anlıyorum diyorsanız Master Chef’e nasıl başvuru yapılır bizde size yardım edelim.

Master Chef Nasıl Başvuru Yapılır

Başvuru formunu doldururken resmi bilgilerinizi hukuki ve ahlaki açıdan doğru beyan ediniz. Bunun dışında programın sizden istediklerini bir düşünün. Siz Türkiye’nin en iyi ustası olmalısınız ve yaptıklarınızı tüm Türkiye şaşırarak izlemeli evde denemeli. Et’e uygulanacak sos ve masaj olaylarını iyi biliyor olmalısınız. Etin anlık pişirildiği değil salamura edilip bekletilerek pişirildiği çok farklı bir yemek pişirme programı. Ancak böyle eti ne yediniz ne gördünüz diyecek kadar kendinize inanıyor iseniz bu yarışma tam size göre.

Master Chef Başvuru Formu

Yarışmaya 18 yaş üzerindeki herkes katılabilir. Ancak ön elemeyi geçme zorunluluğunuz olacak. Bunun için de ön elemeye çağrılacağınız formu iyi doldurmuş olmanız gerekiyor. İlk başvuru formundaki tüyomuz kanala reyting sağlayacağınız içerikler girin. Kimsenin daha önce düşünmediği ancak fark edildiğinde şaşırılacak detaylarınızı ekleyin. Cümlelerinizi kısa ve anlaşılır olarak kurun. Özellikle bir restorantta çalışmalarınız yada buna benzer geçmişiniz var ise bunu özellikle belirtin. Ünlü bir otelin yada restorantın et pişirme ustası iseniz ön elemeye çağrılma olasılığınız yüksek olur.

Kendinizi birkaç cümle ile tanıtın bölümünde etkileyici yönlerinizden bahsedin. Yukarıda yazdıklarınızın aynılarını yazmanız yaşınızı doğum yerinizi gibi şeyler ile geçiştirmeniz sizin konuşma kabiliyetinizdeki eksikliği gösterecektir. Bu durumda Türkiye’nin izleyeceği kişi olamazsınız. Her cümlenizde çok farklı ve yaratıcı farklılıklar ortaya koyun okuyan kişi de etkilenmeli. Özellikle programa nasıl bir yarışmacı arandığını bildiğinize emin olmalısınız. Bu yarışma ev yemekleri yapan kadın programı değil ! Youtube kanalını da kullanarak ABD versiyonunda Master Chef yarışmacılarını ve yaptıklarını izleyin. Onlardan birisi olun. Özgün ve yaratıcı olun.

Master Chef Yarışmacısı Nasıl Olunur

İş bu sonucunda eğer Master Chef nasıl başvuru yapılır konumuzu okudu iseniz ön elemeye çağrılacağınızı düşünüyoruz. Başvuru öncesinde Master Chef dünyada nasıl yapıldığına dair iyice yarışmayı benimsemeniz durumunda TV8’in aradığı adam sıfatına girdiniz demektir. Çünkü bu yarışma ilk defa ülkemizde yapılacak. Bunun için de en iyisi olmalısınız. Eğer Acun Ilıcalı bu programı ABD formatına benzetti ise sizde kendi içinizdeki Amerikan yapıyı çıkartın ve Türk mutfağı ile birleştirerek dünyanın en güzel etini sunun. Belki de NusrET ile tanışma fırsatınız olacak ve dünya çapındaki restoranlarından birisinde iş bulma imkanınız doğacak.Benzer Konular