Masterchef 8. Bölüm Kim Elendi ? 23 Eylül 2018

/ 23 Eylül 2018 / / yorumsuz
Masterchef 8. Bölüm Kim Elendi ? 23 Eylül 2018

22 Eylül Cumartesi yayınlanan Masterchef Türkiye yarışmasında kazanan takım Masterchef Eslem kaptanlığında yarışan mavi takım oldu.  Masterchef Eslem Kimdir ? makalemizden kendisi ile ilgili detay öğrenebilirsiniz. Peki Masterchef 8. Bölüm Kim Elendi ? Sorunun cevabı bu akşam yayınlanacak bölümde belli olacaktır. Kaybeden takımda yer alan ve siyah önlük giyen Masterchef Atakan ile Masterchef Zeynep arkadaşlarının oyları ile elenme adayı olmuşlardı.

Bulgurlu Musakka

Dokunulmazlık yarışında kırmızı takımdan Zeynep, Esra, Mehmet, Burcu, Atakan, Meltem şefler tarafından kendilerine verilen malzemeler ile yemek yapmaya başladılar fakat jürilerin onlara bir sürprizi daha vardı. 10dk geçtikten sonra yandaki arkadaşları ile yer değiştiren yarışmacılar diğer yarışmacının yemeğine devam etme yada devşirme yemek yapmak zorunda kaldılar.  Bu yarışmacıları epey zorladı fakat hepsi süresinde yemeklerini yetiştirdi.

Bulgurlu Musakka yemeği ile dokunulmazlık yarışına katılan Masterchef Zeynep’in yaptığı yemek jüri üyeleri tarafından yemeği beğenildi.

Masterchef Esra, Domates Soslu Köfte ve Sebzeli Bulgur Pilavı yaptı.  Jüri Üyesi Mehmet Yalçınkaya, Esra’ya şimdiye kadar elinizden yediğim en iyi yemek yorumu yaptı.

Masterchef Mehmet, klasik et yemekleri serisine devam etti.  Köfte, Şakşuka, Ezme sos yapan Mehmet’e,  jüri üyesi Hazer Amani sosunun çok başarılı olduğunu söyledi.

Masterchef Meltem, et kullanmayan tek yarışmacı idi Köz Patlıcan Çorbası ve Bulgur Salatası yapan Meltem’e jüri Mehmet Yalçınkaya çorbasının olduğunu ama salatasının vasat olduğunu söyledi.

Masterchef Atakan ise Sandal Kabak yaptığını söyledi. 4 farklı teknikle yaptığı yemeğe jüri üyesi Hazer Amani şaşırtıcı yorumunu yaptı.

Masterchef Burcu Açık İçli Köfte yemeğiyle jüriler tarafından dokunulmaz seçildi. Masterchef Burcu Kimdir ? makalemizden Masterchef Pastacı Burcu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Masterchef 8. Bölüm Kim Elendi ?

Oylama sonucunda Masterchef Türkiye 8. Bölüm elenme adayı olarak Atakan ve Zeynep aday oldular.

Masterchef Türkiye 8. Bölüm jüriler tarafından yarışmacılara verilen görevde yapılması gereken menü : Deniz Mahsullü Çorba, Salata, Ara Sıcak, 2 farklı pişirme tekniği ile (Buğulama, Kızartma gibi) Balık ve Tatlı.

2 takım yarışmacıları da jüriler tarafından verilen görevi başaramadılar.  Jüriler tarafından ağır eleştiriler yöneltilen yarışmacılar birbirleriyle atıştılar.  Yapılan oylama neticesinde Kırmızı Takım 8 oy Mavi Takım 6 oy aldı.  Mavi takım yarışmacıları siyah önlük giyerek dokunulmazlık yarışına çıktılar.

Yarışmacılara Foccacia italyan ekmeği görevi verildi.  Dokunulmazlık yarışını Pastırmalı Yumurtalı Açık Focaccia yaparak Master chef Uğur kazandı. Siyah önlük giyen takımda yapılan oylama neticesinde  3 oy alan birden fazla yarışmacı olması sebebiyle elenme adaylarını Masterchef Eslem verdi. Eslem Masterchef Kerem ve Masterchef Ezgi’yi söyleyerek bugünkü elenme adaylarını belirledi.


Masterchef Türkiye 8. Bölüm kim elendi ?

Eleme oyununa katılacak isimler Atakan, Zeynep, Kerem ve Ezgi oldu.   Yarışmacıların geleneksel İspanyol yemeği olan Paella yapması istendi. Hazer Amani tarafından örnek olarak yapılan Paella yemeğini inceleyen yarışmacılar en yakın yemeği yapmaya çalıştı.  Masterchef  Ezgi yaptığı yemek beğenilmediği ve yakın olmadığı için Masterchef Ezgi Elendi.Benzer Konular