MasterChef Türkiye Zeynep elendi !

/ 1 Ekim 2018 / / yorumsuz
MasterChef Türkiye Zeynep elendi !

Masterchef Türkiye 30 Eylül programında elenen isim Zeynep oldu. 10. bölüm sonunda jürilerin kararı neticesinde MasterChef Türkiye Zeynep elendi ! Bu haftasonu yaşadığı tartışmalarla gündeme elen Zeynep özellikle Master Chef Eslem ile 2 gün boyuncada sıkıntı yaşamıştı.  Tarih öğretmeni olan Master Chef Zeynep bundan sonra televizyon ekranlarında görmek istediğimiz yarışmacılardan birisi olacak.

MasterChef Türkiye Zeynep Elendi

30 Eylül Master Chef programında jüri Somer Sivrioğlu kendi restorantında yaptığı ve müşterilerine servis ettiği Analı kızlı yemeğini yarışmacıların yapmasını istemişti.  Bildiğiniz gibi Somer Sivrioğlu Avusturya’da Sidney’deki Türk restoranı Efendy’nin sahibi ve şefidir. Kendisi tarafından yapılan örnek yemeğe en yakın yemeği yapan ve bu gecenin en iyi tabağı Master Chef Esra tarafından yapılan yemek oldu. Jüriler ortak bir dille kalan 3 yarışmacının yemeğininde iyi olduğunu ve küçük nüans farklılıkları olduğunu belirtti.  Örnek yemeğe en yakın yemeği yapan 2. kişi ise Master Chef Murat oldu.  Sıra geldi 3. ismin açıklanmasına 3. isim Master Chef Eslem oldu ve önümüzdeki haftaya devam etme şansı yakaladı.  Maalesef Master Chef Zeynep bu hafta elenen isim oldu.

Master Chef Zeynep Elendi

Zeynep hakkında jüri üyelerinin son konuşmaları

Soner Şef : Diğer arkadaşlarından daha geç katıldın bize, ama geldiğinden günden beri o arayı kapatmak için gerçekten çabaladın, birşeyler öğrenmek için çabaladın. Hazer Şefin herzaman söylediği gibi ne aldıysan yastık aldı ne aldıysan artık senin cebinde. Belki Master Chef yolun bitiyor ama iyi yemek yapmaman için bu bir sebep değil, iyi yemek yapmaya devam etmeni istiyoruz. Burada anımefendiğinle arkadaşlarınına yardımınla hepimizin takdirini kazandın.

Mehmet Şef : Bende sana bütün meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum, öğretmensin ama hakikaten buraya geldiğinden günden beri bizim söylediğimiz herşeyi aksatmadan yerine getirdin. Ben mesela herhangi bir saygısızlığını görmedim. Bu işin içinde olan arkadaşlar bile bizim yastıkaltı dediğimiz hikayeleri bazen atlıyorlar ama sen bu mesleğin içinde olmamana rağmen bizi dinledin ve elinden geleni yaptın. Bir öğretmen olarak öğretmenlere saygımız sonsuz sana bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz.

Hazer Şef : Gerçekten belki öğretmen olduğunun en büyük avantajı şu, hep söylüyoruz ya bizi dinlemiyorsunuz diye belkide bizi en iyi dinleyen sendin. Geldiğinden beri, hatta geldin benim yaptığım paellaya en yakın paellayı yaptın ilk defa yapmana rağmen. Çünkü çok iyi dinledin. En arkadaydın hatırlıyorum, şaşırdım Soner ve Mehmet’le konuştuğumuzda şunu karıştırsak hangisinin hangisi olduğunu anlamayacağız dedik ellerine kollarına sağlık.

Zeynep Son Sözleri : Veda etme sürecim çok erkendi, daha yapacak çok şeyim vardı aslında. Olacaktı, yapacaktı demek istemiyorum en azından öğrendiklerim yanıma kar kalacak bunu biliyorum. Bir başkası ile kalsaydımda elenseydim çok üzülürdüm. Bir Esra yada Murat. Şuanda çok üzgünüm ama Eslem yoluna devam etmesi gerekiyor.  Master Chef Türkiye Zeynep Kim ? makalemizden Zeynep hakkında bilgi alabilirsiniz.