Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi oyuncu kadrosu ve karakterleri

/ 7 Ekim 2017 / / 1 Yorum
Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi oyuncu kadrosu ve karakterleri

Uzun zamandır cast çalışmaları yapılan yeni yapımın ismi açıklandı. Kanal D’nin yeni sezonda izleyici karşısında olacak olan tarihi dizisi “Mehmed: Bir Cihan Fatihi” dizisinin detayları belli oldu.

O3 Medya tarafından hazırlanan, yönetmen koltuğunda Altan Dönmez’in oturduğu, dizinin başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Çetin Tekindor, Altan Erkekli, Gürkan Uygun, Metin Akpınar, Ertan Saban, Serkan Keskin, Funda Eryiğit, Toprak Sağlam, Burak Tamdoğan gibi ünlü isimler yer alıyor.

Diziden İlk Kare Yayınlandı

Bir süredir dev projenin kadın başrolünün kim olacağı merak ediliyordu. Çiçek Hatun rolünü canlandıracak isim açıklandı. Seda Bakan yeni dizide rol alacak. Hatice karakterini ise Selin Demiratar canlandıracak.

DİZİNİN KONUSU
Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan ve İstanbul’un fethini konu alacak olan dizi çok yakında başlıyor.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ DİZİSİ OYUNCULARI İSİMLERİ VE KARAKTERLERİ

Kenan İmirzalıoğlu – Fatih Sultan Mehmed

18 Haziran 1974 yılında dünyaya gelen oyuncu ayrıca modellik yapmaktadır. Sinem Kobal ile evlilik yaşamıştır. Eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik bölümünde alarak tamamlamıştır. Model yarışmasında birinci olan İmirzalıoğlu, oynadığı diziler arasında Deli Yürek, Alacakaranlık, Acı Hayat, Ezel ve Karadayı gibi diziler yer almaktadır.

Seda Bakan – Çiçek Hatun

Çetin Tekindor – Çandarlı

16 Temmuz 1945 yılında Sivas’da dünyaya geldi. Eğitimini Ankara Devlet Konservatuarı’nda aldı. Oynadığı yapımlar arasında Yılan Hikayesi, Bir İstanbul Masalı, Küçük Ağa, Asi, Deli Saraylı, Bir Çocuk Sevdim ve son olarak Karadayı dizileri yer alıyor. Son olarak geçtiğimiz sezon Show TV’de yayınlanan İçerde dizisinde Kebapçı Celal rolüyle en çok konuşulan isimlerden birisi olmuştur.

Gürkan Uygun

27 mayıs 1974 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İlk oalrak Kurtlar Vadisi dizisinde Memati rolüyle tanındı. Oynadığı dizi ve filmler arasında Hep Yek, Geym Of Bizans, Çakallarla Dans 3, Muhteşem Yüzyıl, Kaçak ve Kehribar gibi yapımlar yer alıyor.

Metin Akpınar – Akşemseddin
1941 yılında yılında İstanbul’da doğan ünlü isim Metin Akpınar, eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Edebiyat bölümünde tamamladı. Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden olan Akpınar, son olarak Show TV’de final yapan Aşk Laftan Anlamaz dizisinde Haşmet rolüyle yer aldı.

Altan Erkekli

Selin Demiratar – Hatice

Toprak Sağlam

Sevinç Meşe

Ertan Saban

Serkan Keskin

Funda Eryiğit

Toprak Sağlam

Burak Tamdoğan

NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Dizinin henüz ne zaman başlayacağı yönünde detaylar yer alıyor. Ancak çekimlerinin başladığı bilgisi gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde diziyle ilgili ilk fotoğrafta yayınlandı.Benzer Konular

Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi oyuncu kadrosu ve karakterleri (1 Yorum)