Melek Mosso Kimdir? Çukur 49. bölümde çalan türkü

/ 23 Ocak 2019 / / yorumsuz
Melek Mosso Kimdir? Çukur 49. bölümde çalan türkü

Çukur 49. bölümde çalan türkü, Çukur 3 haftalık aradan sonra yeniden ekranlara gelirken 49. bölümde çalan Keklik Gibi Türküsü yürekleri dağladı.  İşte Çukur 2. Sezon 16. Bölüm’de (49.Bölüm) çalan “Keklik Gibi” türküsü. Türküyü seslendiren Melek Mosso kimdir? Türküyü söyleyen kişi kim tanıyalım.

Keklik Gibi Kanadımı Süzmedim,
Murat Alıp Doya Doya Gezmedim,
Bu Kara Yazıyı Kendim Yazmadım.

Alnıma Yazılmış Bu Kara Yazı,
Kader Böyleyimiş Ağlarım Bazı
Gönül Ey Sebebim Ey.

Geceleri Uyku Girmez Gözüme,
Zalım Yastık Diken Oldu Gözüme,
Uyma Dedim Uydun Eller Sözüne.

Alnıma Yazılmış Bu Kara Yazı,
Kader Böyle İmiş Ağlarım Bazı
Gönül Ey Sebebim Ey

Düzenleme: Zafer Karayazgan, Melek Mosso
Piyano, Klavye: Zafer Karayazgan
Mute Bağlama, Şelpe, Perküsyon: Velican Sağun
Yaylı Tanbur, Kopuz, Perdesiz Gitar, E-bow: Uğur Varol
Mix & Mastering: Selim Topsakal
Stüdyo: Çınar Records

Melek Mosso kimdir
Melek Mosso Kimdir

Melek Mosso Kimdir? Kaç Yaşında, Melek Mosso aslen nereli, instagram hesabı

Melek Mosso, 11 Kasım 1988 Kayseri doğumlu. 2019 itibariyle 31 yaşında olan sanatçı aslen nereli sorusu da buradan cevap buluyor. Melek Mosso, 9 yaşında bağlama çalmaya başlayarak müzikle ilgilenmeye başladı. Güzel sanatlar lisesinde öğrenimine devam eden Melek Mosso, burada flütle devam etmiştir. Adnan Menderes Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümünü kazanarak lisans eğitimine devam etmiştir.

2014 yılında vapurlarda çalmaya başladı ve büyük bir kitleye adını o zaman duyurabiliyordu. İtalyanca bir müzik terimi ve “gittikçe hızlanarak” anlamına gelen Mosso’yu sahne soyadı olarak kullanan Melek, yaptığı müzik tarzını çoğu benzetmelere karşı “Melek Mosso tarzı” olarak nitelendiriyor.

Grundig Türkiye’nin düzenlediği şarkı yarışmasında jüri özel ödülünü kazanarak Akustikhane’de kayıt şansını yakalayan Melek Mosso’nun en büyük çıkışlarından biri de bu olmuştur. Daha sonra da O Ses Türkiye yarışmasına katılmıştır. Youtube üzerinden kendi beste ve müziklerini de dinleyebildiğimiz şarkıcı, “Ah be Aysel” projesinin de yaratıcısıdır.  Instagram hesabı melekmosso olan sanatçı instagram sayfası üzerinden konser programlarını ve resimlerini paylaşıyor.Benzer Konular