Mobile Pubg Çıtır Tavuk ne demek

/ 8 Temmuz 2018 / / yorumsuz
Mobile Pubg Çıtır Tavuk ne demek

Cep telefonlarının en çok oynanan oyununda Mobile Pubg Çıtır Tavuk ne demek merak ediliyor. Oyun sonunda verilen bazı rozetler oluyor. Rozetlerin içerisinde Çıtır Tavuk yazılı rozet sık sık geliyor ise bu sizin oyun içerisinde ne yaptığınızı gösterir merak ediyor musunuz ?

Mobile Pubg Çıtır Tavuk

Oyun sonunda verilen çeşitli rozetler var. Pubg oyununda çok adam vurmanız durumunda terminatör rozeti alabilirsiniz. İntihar timinin anlamı nedir mesela ? Siz eğer çok oyuncu içerisine birden atlayıp hasar verip ölmeniz durumunda intihar timi olabilirsiniz. Ancak bunu çok önermiyoruz. Oyunun asıl kuralı ise sona kamaktır. Bu yüzden gerçek bir komando gibi oynamalısınız. Dağlarda yatarak saklanmalı evlerde ise camlara dikkat etmelisiniz. Adamları görmek en önemli kural. Adamların önüne atlarsanız kolay hedef olacaksınız. En önemlisi saklanıp savaşabilmek. Görülmeden adamları vurabilmek takım arkadaşları tarafından hedef olmamak için çok önemlidir.

Pubg intihar timi rozeti


Eğer oyun içerisinde çok fazla hedef oluyorsanız hasar alıp sürekli can yenilemesi yapıyorsanız işte o zaman siz çıtır tavuk rozetinin sahibisiniz. Kolay hasar alıp durmadan kendisini yenileyen oyuncuya Pubg tarafından oyun sonunda Çıtır Tavuk rozeti verilir. Ancak çok tehlikeli bir rozettir. Ölmeniz an meselesidir. Kolay hasar aldığınız için Çıtır Tavuk oldunuz. Rozeti alması zor kurtulması kolaydır. En önemlisi saklanarak oynayarak adamları görmeniz durumunda hemen ateş etmeyin. Filmlerden esinlenerek öldürebileceğinize inandığınız anda ateşleyin. Yaralamanız durumunda hedef siz olacaksınız. Ölümcül atışlar için en önemlisi kullanabildiğiniz silahları tercih edin.
Pubg Çıtır Tavuk

M416 mı M16A4 mü çok tartışılan bir konu. Önemli olan sizin hangisini daha iyi kullanabildiğiniz. Adamların kafalarına isabet alabiliyorsanız M16A4 tabiki daha etkilidir. Aynı hedefe üç mermi atar. Eğer hedefi tam tutturamıyor ve taramalı şeklinde oynuyorsanız o zaman M416 tercih etmelisiniz. Oyunun en önemli silahı ise Kar98 dir. Susturucu takmanız durumunda yeriniz belli olmadan tek atışlar yaparak rakiplerinizi bayıltabilirsiniz. Uzak menzili sayesinde bayılıp ayılan rakiplerinize oyun sonunda çıtır tavuk rozeti hediye etmiş olacaksınız. Ancak kafalığını tek atışta yok eden silah ikinci atışta boş kafasını parçalayarak size kil sağlar. Oyundaki en tehlikli silahlardan birisidir çünkü hasar gücü çok olduğundan rakibi göremeden ölmeniz an meselesi olur.

Bizim size önerimiz ise yakın orta ve uzak menzil olarak silahlarınızı tercih etmelisiniz. Özellikle oyun sonunda yakın menzil olacağı için uzi çok etkili silahtır. Eğer nişan alma aparatı sizin için çok önemli ise o zaman UMP tercih etmelisiniz. Ancak uzi yada UMP ikincil silahlarınızdan biri olmalıdır. Ayrıca alışabilirseniz oyun sonunda arbalet ok ses çıkarmadan adam vurduğu için de çok önemlidir. Bunun yanında ilk silahınız uzak menzil olan Kar98 i oyun alanı daralana kadar kullanabilirsiniz. İyi kil toplar ancak oyun alanı daralınca M416 yada M16A4 öneririz. Canınıza dikkat edin ve çıtır tavuk olmayın.