Nuri Kurtcebe neden gözaltına alındı? Hakaret karikatürü neydi

/ 4 Haziran 2018 / / yorumsuz
Nuri Kurtcebe neden gözaltına alındı? Hakaret karikatürü neydi

Ünlü karikatürist Nuri Kurtcebe neden gözaltına alındı suçu neydi. Aranan sanatçının Türkiye çıkış yasağı dahil kesinleşmiş hapis cezası bulunuyordu. Peki Nuri Kurtcebe hangi karikatür yüzünden ceza aldı? Sanatçı birçok dergide kalem oynatmıştır. Ancak son zamanlarda siyaset içerikli karikatürü nedeni ile Cumhurbaşkanı adına dava açtı.

Ünlü sanatçı bugün sabah saatlerinde teknik ve fiziki takipte olan Nuri Kurtcebe’yi yakalamayı başardı. Cumhurbaşkanı hakkında çizdiği karikatürü nedeni ile aldığı hapis cezası suçunu çekmek üzere emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şuan ise kesinleşmiş hapis cezasını çekmesi üzerine işlemler devam ediliyor. Ünlü sanatçı Recep Tayyip Erdoğan’a hangi karikütürü nedeni ile ceza aldığını burada yayınlayamıyoruz çünkü bizim sitemize de ceza verilmesinden korkuyoruz. Bu yüzden tarafsız haber yapmamız mümkün değil. Sizlerden bunun için özür dileyerek affınıza sığınıyoruz.

Ünlü sanatçı Nuri Kurtcebe neden gözaltına alındı karikatürü neydi

Ünlü sanatçı Nuri Kurtcebe neden gözaltına alındı karikatürü neydi kesinleşmiş cezası

Nuri Kurtcebe 1 yıl 2 ay 15 kesinleşmiş hapis cezasından dolayı aranan isimdi. Ancak cezası adli kontrol ve şartlı tahliye sonuçlarına uygun olduğundan farklı bir suçu olmadığı halde birkaç gün içeride kalması neticesinde koşullu salıverileceğini düşünüyoruz. Cumhurbaşkanı’na yapmış olduğu karikatürü nedeni ile özür dilemesi durumunda alacağı cezada indirim uygulanması söz konusu. Aynı zamanda kendisi 1/6 oranında indirim aldı. Sanatçımıza geçmiş olsun diyoruz ve çizimlerinde bundan sonra dikkatli adımlar atacağına eminiz. Her ne olursa olsun sanatçılarımızın hapis cezası almasını istemiyoruz hakaret karikatürü neydi merak konusu oldu. Daha çok popüler oalrak aranan karikatür haline geldi. Nuri Kurtcebe neden göz altına alındı hapse girecek mi kaç yıl yatacak sorularının ayrıntılarını paylaştık.Benzer Konular